Kurban Pazarında Sıkı Pazarlıklar

  • Albümün Tarihi: 29 Ağustos 2017
  • Bu Albüm 916 defa okundu.
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Bayburt’ta Kurban Bayramına iki gün kala hayvan pazarındaki yoğunluk devam ediyor. Bayburt AK Parti Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu hayvan pazarında besicileri ve kurbanlık alıcılarını ziyaret ederken kendiside kurbanlık için sıkı pazarlık yaptı.

Özellikle büyük baş kurbanlıklarda piyasanın çok hareketli olduğu görülen hayvan pazarında küçük baş satıcıları, satışların bekledikleri gibi olmadığını belirttiler.

Hayvan pazarında gezi yaparken kameralarımıza açıklama yapan Bayburt Milletvekili Kavcıoğlu, “ Kurban Bayramı öncesi halkımızı hayvan pazarında ziyaret edip pazarlıklara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Piyasa çok iyi ve hareketli görünüyor. Alanda satanda memnun. Bu yıl göründüğü kadarıyla il dışına kurbanlık götürme işi azalmış durumda. İl dışından gelen hemşehrilerimiz kurbanlarını burada kesiyorlar. Herkesin yüzü gülüyor, buda bizleri memnun ediyor. Buralarda yetişen hayvanların eti lezzetli ve bereketli olur. Kurban Bayramına iki gün kala satıcıların büyük bir bölümü hayvanlarını satmış durumdalar. İnşallah seneye daha yoğun ve bereketli bir kurban pazarıyla karşılaşacağız” dedi.

Kurban satıcılarıyla pazarlığa başlayan Kavcıoğlu, canlı kurban fiyatını en son 17 liradan bitirmiş oldu. Yani Bayburt’ta canlı kurban fiyatları ortalama 17 liradan alıcı buluyor.

 

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.