Bayburt’taki Göçmenler Yemekte Bir Araya Geldi

 • Haberin Tarihi: 19 Kasım 2018
 • Bu haber 362 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’taki Göçmenler Yemekte Bir Araya Geldi

 

Bayburt’ta bulunan göçmenler valilik tarafından düzenlenen yemek programında bir araya geldiler. 

Programa katılan ve bir konuşma yapan Vali Pehlivan, “Değişik ülkelerden, farklı coğrafyalardan çeşitli gerekçelerle ayrılmak durumunda kaldınız. ‘Yaratılanı Yaratandan ötürü sevmeyi’ ilke edinmiş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti sizlere kapılarını açtı ve şu anda ülkemizde bulunuyorsunuz. Ulusal ve uluslarası hukuk açışından farklı statüleriniz var. Hepinizin münhasıran dramatik hikâyeleri olduğu da aşikâr. Şayet bulunduğunuz yerlerde mutlu olsaydınız elbette ki terk etmezdiniz. Bizim bir atasözümüz var ‘Bülbülü altın kafese koymuşlar, yine de ah vatanım demiş’. İnsanın doğduğu, büyüdüğü, nefes aldığı, yediği, içtiği, yaşadığı vatanı vazgeçilmezdir.  

Birçoğunuz Türkçeyi konuşuyor, aranızda Üniversitemizde okuyan öğrenciler de var. Sizlerin aranızda bir aile ortamı sağlamanız ilimizdeki huzur ve esenliğe de katlı sunuyor. Hem kendi aranızda hem de ilimizde yaşayan vatandaşlarımız ile ilişkilerinizde uyumlu olmanızdan ötürü memnuniyet duyuyoruz. Bundan sonraki süreçler ulusal ve uluslararası gelişmelere göre şekillenecektir. Hakkınızda her şeyin hayırlısını diliyorum. İl Göç İdaresi Müdürlüğümüz bugüne kadar olduğu gibi sizlerin bütün konularıyla ilgilenmeye devam edecektir.” dedi. 

Vali Pehlivan, program vesilesiyle Göçmelerin sorun ve taleplerini dinledi. Suriye uyruklu bir öğrencinin herkesi duygulandıran Türkiye adlı şiiri okumasının ardından program sona erdi. 

Programa Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Vali Yardımcısı Coşkun Öztürk, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç ve İl Göç İdaresi Müdürü Hüsnü Yağmur ve kurum personeli de iştirak etti.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • veli
  19 Kasım 2018 23:36

  ben gurbetçi bayburtlu olarak fabrıka veya göçe çözüm gibi icraatlarda görmek isterdim yoksa herkes gider acılışa saçılısa

 • metin
  22 Kasım 2018 22:18

  bence yemek verip moral kazandırılacağına fabrika açılıp ülkeye eknomi kazandırılsa dah iyi olur şu sitede bir günde oraya fabrika açıldı şuraya yatırım yapıldı diye haber görelim yaa

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.