Baybur’ta Duvar Yazıları Tepki Topluyor

 • Albümün Tarihi: 16 Ekim 2017
 • Bu Albüm 982 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt – Erzurum karayolu şehir merkezine giriş güzergahında bulunan Baykent Şelalesinin duvarları üzerine yazılan yazılar vatandaşların tepkilerine neden oluyor.

2012 yılında İstanbul Bağcılar Belediyesi’nin katkılarıyla yapımı başlatılan ve bitirilmesine rağmen aktif duruma geçmeyen Baykent Şelalesini üzerindeki yazılar yol güzergahını devamlı kullanan ve şelalenin hemen karşısında bulunan Yeni Şehir Parkına pikniğe gelen insanların tepki göstermesine neden oluyor.

Kimliği belirsiz kişilerce sprey boyalarla yazılan yazıların yarattığı kirli görüntülere tepki gösteren vatandaşlar, “Şehir girişinde dikkat çeken bir yerdeki bu çirkin görüntüler başta olmak üzere cadde ve sokakların duvarları sprey boya ile yazılıp çiziliyor. Bizler Bayburtlular olarak bu konuda sıkıntı yaşıyor ve üzüntü duyuyoruz. Ayrıca bunları yapanları kınıyoruz. Bu tür çevre kirliliği oluşturan kişilerin yakalanarak gerekli cezaların verilmesini istiyoruz” dediler.

Özellikle son zamanlarda şehrin önemli sorunlarından birisi haline gelen ve hemen her mahalle ve sokakta karşılaşılan küfürlü ve argo içeren yazılar, her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu olumsuz görüntüler için ne gibi önlemler alınacağı vatandaşlar tarafından merak ediyor.

 

 

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • hayat
  16 Ekim 2017 19:30

  Bayburt en ucube ve neye yaradığı anlaşılamayan beton yığını haline getirilen …görsellikten uzak..seyir zevki olmayan adının şelale olduğu ama şelaleden başka herşeye benzetilen ..milyarlarca paraların boş yere harcandığı…plansız..şekilsiz bir utanç abidesi…. Bayburta bunu yapanların hangi akla hizmet ettikleri anlaşılamamış ve malum eski belediye başkanı H..ali polat tarafından yaptırılmış milyarlarca paranın bu milletin hak ve hukukundan.cebinden çıkan paraların nasıl boş yere harcandığının gösgergesi olan bir vurdum duymazlık ve sorumsuzluk abidesi….. Bu şelalenin üzerinden suyu akıtmış olmanın vereceği hazdan ziyade ceplere akan paraların verdiğ hazzı yaşayanların büyük abidesi…..yıllarca kalsada zaten daha faaliyete geçmeden basamakları..aydınlatmaları başlamış dökülmeye…. Buraya yazılan yazılar tabiki doğru değil…. ..belediyecilik diye bayburtun kısıtlı imkanlarını işte bu gibi fuzuli atıl projelerle harcayanların hesabının sorulması gerekirdi…….burası ayrıca yüksekliği nedeniyle tehlike arzetmektedir…çevre emniyeti alınıp bu alana kimsenin sokulmaması gerekir…bu şekilde hem zarar verilemez hemde olabilecek kazalar önlenmiş olur…

 • Bayburt Kalesi
  16 Ekim 2017 21:01

  Bas,bas paraları, ŞELALEYE………

 • serdar
  17 Ekim 2017 07:19

  yapılanlar rezalet. yapılanları tasvip etmiyorum. lakin hırsızın hiç mi suçu yok? misali Belediye burda suçlu.. eğer sen milyonlarca lirayı atıl durum için harcıyor ve gereken önemi, özeni göstermiyorsan elin oğlu da gelir bu virane yerde her şeyi yapar.. burdan su akıtmak, var olan bu yapıyı daha da güzelleştirmek çok mu zor? neden biz olmuşu konuşuyoruz da, olması gerekeni konuşmuyoruz? il başkanı, vali, vekil, bakan bile bu konuda suskun..Allah aşkına ya işletin bu yapıyı ya da sökün atın.. proje olarak güzel bir görüntü.. ama içi doldurulmadıktan sonra hiçbir anlamı yok. sadece olumsuz söylentilerin önüne geçilmesi için belediye bu yapıyı işlevsel yapmalıdır..

 • vatandaş
  17 Ekim 2017 20:39

  Evet bu yazıları kınıyoruz.Yalnız asıl önemli konu o taş yığınına şalale adını verdiniz.Bu şelalenizde Emeği geçenlere teşekkürler

 • ahi
  18 Ekim 2017 13:01

  bu kaç gün çalıştı acaba koruyup bakım yapmazsan takip etmezsen sonu bu olur bu proje ile hangi mütahite para verildi incelenmeli…

 • ÖZLEM
  19 Ekim 2017 11:54

  BİZLER DAĞLARDAN YAPAY SU AKITMAK İÇİN (ŞELALEYE) PARA AKITAN,
  ALLAHIN LÜTFU ÇORUH NEHRİNE DE PARA AKITIP BETON YAPANLARIZ ? ? ? ?

 • Bayburtlu Salih
  19 Ekim 2017 21:02

  Arkadaşlar belki daha estetik olabilirdi, fakat bu yapılan eseri bu hale getirmek edebe ,ahlaka sözüm ona Bayburt a biz Bayburt lular olarak hep sahip çıkarız diye edebiyat parçalarız, kamu malına zarar vererek sahip çıkıp, seveceğiz.
  Ayıp, ayıp!!
  Görgüsüzlük, edepsizlik değil de nedir.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.