Bayburt Valiliğinden, Nişancı İle İlgili Yeni Bir Açıklama Yapıldı

  • Haberin Tarihi: 14 Mayıs 2019
  • Bu haber 351 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Valiliğinden, Nişancı İle İlgili Yeni Bir Açıklama Yapıldı

 

Soğanlı Dağı’nda haber yaparken uçuruma yuvarlanan ve 5 gündür arama kurtarma çalışmalarda bulunamayan AA Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı ile ilgili Bayburt Valiliğinden yeni bir basın açıklaması yapıldı. 

Bayburt Valiliğinden yapılan yazılı basın açıklaması şöyle: 

Bayburt İlimiz Aydıntepe İlçesi Dumlu Köyüne bağlı Soğanlı Yaylası Derebaşı Virajları mevkiinde 10.05.2019 Cuma günü saat 12 sularında Anadolu Ajansı Muhabiri Abdulkadir Nişancı’nın yol açma çalışmalarını görüntülediği esnada ayağının kayması sonucu uçuruma düşmesi üzerine Bayburt Valiliği koordinasyonunda başlatılan arama kurtarma çalışmalarına, 14.05.2019 Salı günü devam edilmiştir. 

Arama kurtarma çalışmalarına 14.05.2019 Salı günü sabahın erken saatlerinden itibaren Bayburt, Erzurum ve Trabzon AFAD İl Müdürlüğü ile UMKE ekipleri, Trabzon AKUT ekibi, Rize İl Emniyet Müdürlüğü Dalgıç ekipleri, Erzurum ve Rize İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) Su altı arama kurtarma ve dağ arama kurtarma timleri ile birlikte 7 grup halinde planlanan bölgelerde başlanmıştır.  

Çalışmalara güvenlik birimleri de nezaret etmektedir.

Arama kurtarma çalışmalarını zaman zaman durma noktasına getiren dere yatağındaki şiddetli su akıntısının yavaşlatılarak debisinin düşürülmesi ve çalışmaların daha güvenli ve daha etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla Bayburt Valiliği koordinasyonunda İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Devlet Su İşleri (DSİ) 22.Bölge Müdürlüğü, Bayburt İl Özel İdaresi ve Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince dere yatağının önüne set çekilerek set arkasında biriken suyun tahliye gücü saniyede yaklaşık bir metreküpe ulaşan motorlar yardımıyla bir buçuk kilometre hat oluşturup olayın yaşandığı bölgeden 500 metre kadar uzağa isale edilmesi maksadıyla planlaması yapılan çalışmalara, arama kurtarma çalışmaları ile eş zamanlı olarak bugün başlanmıştır. Su bendinin tamamlanmasına müteakip İSKİ’den getirtilen tahliye motorlarının kurulumuna yarın sabah itibariyle başlanacaktır.  

Hali hazırda zor şartlar altında sürdürülen arama kurtarma faaliyetlerine, bahse konu zorlu şartların üstesinden gelmeye yönelik ilave yöntemler geliştirmek suretiyle devletimizin ilgili birimleri tarafından sağlanan gerekli bütün araç, gereç ve personel desteği ile etkin bir şekilde devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.