Bayburt Üniversitesinden Kudüs Kararına Kınama

 • Haberin Tarihi: 7 Aralık 2017
 • Bu haber 730 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesinden Kudüs Kararına Kınama

 

Bayburt Üniversitesi ABD Başkanı Trump tarafından ilan edilen Kudüs kararı için yazılı bir kınama açıklaması yaptı.

Yapılan açıklama şöyle;

Bildiğiniz üzere, ABD Başkanı Trump tarafından ilan edilen, ‘Kudüs’ün İsrail Devleti’nin Başkenti Olduğu’ kararı, İslam dünyası başta olmak üzere, kati suretle kabul edilemez bir eylemdir. Bu duruma ilişkin, üniversite Senatomuzun yayınladığı bildiri aşağıdaki gibidir;

“06.12.2017 Günü ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak kabul etmesi kararını ilan etmiş bulunması, dünyada güç ve tahakkümün değil de insan haklarına, hakka ve adalete inananları, özellikle Bayburt Üniversitesi Camiasını derinden üzmüştür.

Kudüs’ün statüsüyle ilgili ABD’nin almış olduğu bu kararın; medeniyetlerin çatışması gibi bir dünya felaketine sebep olabilecek bir mecraya dökülmeden, daha çok gözyaşı ve kan akmasına meydan verilmeden, ivedilikle gözden geçirilmesini ve uluslararası hukukun belirlediği çerçevede ‘diplomatik müzakerelerle’  krizin giderilmesini talep ettiğimizi, Bayburt Üniversitesi Senatosu olarak kamuoyuna ilan ediyor, alınmış bulunan söz konusu kararı kınıyoruz”.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Hayfri dayi
  7 Aralık 2017 12:52

  Ben de kinadim!…Hemde en siddetli sekilde!..Allahim imanimizi arttir, bize Islam`in asaletini giyindir, o secaati, cesareti, feragati nasip eyle, yoksa halimiz perisan.Düsman hanemize girmis, aciktan tecavüze yelteniyor, “Bu yapılan cok ahlaksizca birsey, kiniyorum”!

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.