Bayburt Milletvekili Kavcıoğlu’ndan Çarpıcı Eleştiriler

 • Albümün Tarihi: 6 Ocak 2018
 • Bu Albüm 1893 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt AK Parti Ocak ayı İl Danışma Meclisi toplantısında konuşma yapan İl Başkanı Fatih Yumak önemli açıklamalar yaparken, AK Parti Bayburt Milletvekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu ise parti yönetimine ve partililere yapmaları gereken bir çok konuda çarpıcı eleştirilerde bulundu.

AK Parti İl teşkilatı binasında gerçekleştirilen İl Danışma Meclisi toplantısında sırasıyla İl Başkanı Fatih Yumak, İl Meclis Başkanı Yusuf Elçi, Belediye Başkanı Mete Memiş ve Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu birer konuşma yaptılar.

 “Laleli Barajı sorunu 40 yıl sonra çözüldü”

AK Parti Bayburt İl Başkanı Fatih Yumak, konuşmaları içerisinde önemli açıklamalar yaptı. Bunların içerisinde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun en son ki Bayburt ziyaretinde 40 yıldır devam eden Laleli Barajının 9 köyü su altında bırakma ihtimalinin ortadan tamamen kalktığı müjdesini verdiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatlarıyla Bayburt – Gümüşhane havaalanının ihalesine çıkıldığını ve 2019 tarihinde tamamlanacağını, ayrıca 4 bin kişilik kapalı spor salonunun yapılacağını vurguladı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın ise Bayburt’a Bin 500 kişilik öğrenci yurdunun yapılacağı sözünü verdiğini açıkladı.

İl Meclis Başkanı Yusuf Elçi, Köylere yapılan yatırımları detaylı bir şekilde anlattı. Belediye Başkanı Mete Memiş ise Belediyenin yaptığı hizmetleri detaylı bir şekilde izah etti.

Son  olarak konuşma yapan AK Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu, her zamanki üslubuyla Bayburt’la ilgili konuşulamayan ve tartışılamayan bir çok konuyu açık ifadelerle altını çizerek ve eleştirerek anlattı. Konuşmaları içerisinde ülkede yaşanan sürece değinen Kavcıoğlu, “15 yıllık iktidarlarımız döneminde Bayburt’ta önemli hizmetler gerçekleşti ve tarihi dönüşüm yaşandı. Hızlı değişim yaşanması nedeniyle sokakta dolaştığınızda insanları tam anlamıyla memnun etmenin zor olduğunu görüyorsunuz.  Bayburt’ta yapılan yatırım ve hizmetleri herkesin sahiplenmesi gerekir. Bu işlerin kontrolörleri bu salon içerisindeki insanlar yani sizler olmalısınız.

“Bazı işlere zamanında müdahale edilmeli”

Yapılan işler hala eleştiri alıyorsa ve bizlerde gördüğümüzde hala işlerin doğru dürüst yapılmadığını görüyorsak, bu milletin ve devletin parasıyla yapıldığı bilinciyle bakıldığında bunun vebalini de bizde olduğunu kabullenmemiz gerekiyor. Bu vebale ortak olmamak için herkes hizmetleri sahiplenecek ve takipçisi olacak.  Bazı işlere zamanında müdahale edebilsek Bayburt daha da güzelleşip gelişecektir. Türkiye’de 20-25 sene önce yapılan bütün kamu binalarının hepsi yenileniyor. Yapılırken çalmışlar çırpmışlar ama hiç kimse sahiplenmemiş. Bizlerde aynı yanlış işlere müsaade edersek kontrol etmezsek bunun vebalini ne bu dünyada nede öbür dünyada ödeyemeyiz. Bu yanlışlara müdahale edebilirsek teşkilatın önemi daha anlamlı hale gelecektir. Kamu binalarını görüyoruz bir sürü eksiği var.

“Hepimiz yapılan yanlışlardan sorumluyuz”

Her zaman örnek veriyorum. Organize Sanayi 20 yıl önce yapılmış. Kurulduğu günden beri hiçbir işi halledilmemiş. Ama her zaman söylediğimiz bir şey var, “Bayburt’a niye yatırım gelmiyor” diye. Organize sanayimiz tamamlanmamış ki yatırım gelsin. Ama bugün Organize Sanayini bütün sorunları hallediliyor. Doğalgaz dahil getirilmiş, ama yolları hala istenilen gibi yapılmıyorsa, kanalizasyonunda hala sıkıntılar varsa hepimiz bu işten sorumluyuz. Bütün bunların üzeri örtüldüğünde ve yarın olumsuzluklar ortaya çıktığında vebali hepimizindir. Şuan bu şekilde yapılan işler var bunlara sizler sahip çıkacaksınız. Birbirinizi suçlayarak değil. Yanlış ve eksik yapan müteahhide kendi işiniz gibi doğrusunu yaptırarak sahip çıkacaksınız. Buna benzer yanlışları gördüğünüzde sizler bir AK Parti teşkilat mensubu olarak hiç rahatsız olmuyor musunuz. O rahatsızlığı duyduğumuz gün biz o zaman güçlü bir teşkilat oluruz. O yanlışı düzelttirebiliyorsak o zaman güçlü bir teşkilatız demektir.  Yeni yapılan yüzme havuzunun durumu ortadan orayı gördüğümüzde hepimiz utanıyoruz. Yüzme havuzu yapılırken sizler neredeydiniz. Yeni yapılacak işlerde orası gibi yapılacak ise lanet olsun, yapılmasın daha iyi” diyerek konuşmasını sürdüren Kavcıoğlu ve diğer bütün konuşmacıların söylediklerinin tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

 

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • Sinirhastası
  7 Ocak 2018 00:53

  Akşam üzeri parti binası önünden geçtim çok sayıda araç cum.caddesi üzerinde çift sıra park etmişti her zaman bu böyle . ben o şekilde park ederken cezalı oluyorum. Hadi bir iki araç idare edile bilir( bakan bey millet vekili v.s. )ancak diğer araçların üstünlüğü nereden geliyorda bu araçlar cezalı duruma düşmüyor? O kişilerin normal vatadandaştan üstünlüğü nedir?

 • ABDULRAHMAN
  7 Ocak 2018 05:08

  Vallahi sizin gibi biri kalkıp ta böyle doğruları mertçe dile getirmiyor sayın vekilim.AĞZINIZA YÜREĞİNİZE SAĞLIK.

 • Bayburtlu
  8 Ocak 2018 06:18

  yıllardır aynı konular anlatılıp duruluyor. pilav gibi ısıt ısıt başa dön

 • yunus
  8 Ocak 2018 08:45

  Bayburtta hangi kuruma başvuru yapıyorsak hepsinde siyasi bir torpil isteniyor. akp il meclisi işçi bulma servisi gibi davranıyor. insanların hakları yeniyor iş konuşmaya gelincede biz adaletliyiz deniyor. bugüne kadar akpyi destekledim ama bugünden sonra desteklemeyi düşünmüyorum bence bu adaletsizliklere bi çözüm getirilmeli. insanlar yeteneklerine ve yapabileceklerine göre ayrım yapılmalı kimin tanıdığı olduğuna göre değil.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.