Bayburt Meslek Lisesinden Büyük Başarı

  • Haberin Tarihi: 14 Haziran 2019
  • Bu haber 281 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Meslek Lisesinden Büyük Başarı

 

Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 6 ilin katılımıyla gerçekleşen robotik kodlama yarışmasının iki ayrı kategorisinde birincilik ve ikincilik ödüllerine layık görüldü.

12 -14 Haziran tarihleri arasında Gümüşhane ili Şiran ilçesinde PRODES’in destekleri ile Şiran Çevre Koruma Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen ‘Hayalim Çilhorozdan Öte’ robotik kodlama yarışmasında Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi robotik takımı çizgi izleyen kategorisinde birinci, serbest kategoride ise ikinci oldu.  

Robotik takım öğretmeni Eren Yıldırım ve öğrenciler Muhammed Karacan, Muhammed Emin Çalışkan, İbrahim Baykal, Emirhan Aydemir, Emirhan Yurtsever, Ertuğrul Memiş, Gürkan Peksert, Miraç Çilingir tarafından hazırlanan 3 adet çizgi izleyen robot ve serbest kategoride çocukların camdan düşmelerini engelleyen bir sistemle yarışmaya katılım sağladı. Yarışmada 6 ilden 12 okulun 52 projesi yarıştı.  

Öte yandan Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi robotik takımı 2018/2019 eğitim-öğretim yılında Samsun MEB Uluslararası Robot Yarışması, Erzincan Ulusal Robot Yarışması, Erzurum Ulusal Robot Yarışması ve Prodes Ulusal Robot Yarışması etkinliklerine katılarak çeşitli dereceler elde etmişti.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.