Başkentin Yeni Valisi Vasip Şahin Oldu

  • Haberin Tarihi: 27 Ekim 2018
  • Bu haber 498 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkentin Yeni Valisi Vasip Şahin Oldu

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Valiler Kararnamesi ile İstanbul Valisi Vasip Şahin Ankara Valiliğine atandı.

Resmi Gazete’de yer alan kararlara göre, 9’u kaymakamlık görevlerinden olmak üzere 20 il için yeni valilerin atamaları gerçekleştirildi.

Başarılı hizmetleriyle takdir toplayan İstanbul Valisi Vasip Şahin Ankara Valiliğine atanırken, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ise İstanbul Valiliğine getirildi.

Vasip Şahin kimdir?

1964 yılında Bayburt’ta doğdu. Ortaokul ve Lise eğitimini Bayburt’ta tamamladı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Sırasıyla Küre, Pütürge kaymakamlıkları, Muş Vali Yardımcılığı, Mudurnu, Kızılcahamam kaymakamlıkları, Düzce Vali Yardımcılığı ve İller İdaresi Genel Müdürlüğü (2008-2010) yaptı. 11 Mayıs 2010 tarih ve 407 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Düzce Valisi oldu. 3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile Malatya Valisi olarak atandı. 15 Eylül 2014 Valiler kararnamesi ile İstanbul Valisi olan Şahin, 27 Ekim 2018 kararnamesi ile de Ankara Valiliğine atandı.

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.