Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Başladı

  • Haberin Tarihi: 11 Ekim 2017
  • Bu haber 614 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Başladı

Bayburt Merkez Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programa katılan Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, konuşmasına organizasyona katılan kamu görevlileri, çocuklar, gençler ve onların ailelerini selamlayarak başladı. Amatör Spor Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliklerin sadece bu hafta ile sınırlı olduğunun, ilgili kurumlarca gerçekleştirilecek etkinliklerin asıl amacının yaşam boyu spora dikkat çekmek olduğunu ifade eden Vali Pehlivan, “Valiliğimiz himayesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde bugün itibariyle en az 20 ayrı branşı kapsayan ve antrenörlerimiz ile beden öğretmenlerimizin önderlik edeceği, çocuklarımızın ve gençlerimizin katılacağı turnuva ve spor etkinliklerinin startını bugün itibariyle veriyoruz. Sevgili gençler, hepinizin bildiği gibi spor demek sağlıklı yaşam demek, zinde olmak, takım ruhunu pekiştirmek demek, spor demek centilmenlik, kardeşlik demek, spor demek köyü alışkanlıklardan uzak durarak hayatın diğer alanlarına temel teşkil edecek hem zihinsel hem bedensel sağlığı elde etmek demek. Bizim bir sloganımız var, diyoruz ki; ‘Kötü alışkanlıklara ret, sporla sağlıklı yaşama evet.’ Bu anlayışla İlimizde spor yapanların sayısının çoğalmasını istiyoruz. Bugün gençlerimiz, çocuklarımız salonumuzu doldurarak bu konuda kararlı olduklarını ortaya koydular, kendilerini kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Pehlivan, Bayburt’ta bulunan öğrenci sayısının nüfusa oranlandığında oldukça yüksek bir rakam olduğunu bildirerek, “Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 14 bin, Üniversite bünyesinde 11 bin öğrencimiz var. Biz istiyoruz ki bu gençlerimiz ve çocuklarımız sporu sadece belirli gün ve haftalarda ya da sadece okul sıralarında yapılan bir etkinlik olarak değil bir yaşam tarzı olarak benimsesinler. Hayatlarının ilerleyen dönemlerinde spor yapmaya devam etsinler. Bu sayede hem okulda derslerinde hem de gelecekte icra edecekleri her meslek veya işte çok daha etkin, verimli ve başarılı olacaklardır. Bu bağlamda, sporu önemseyen ve evlatlarımızı destekleyen velilerimize, öğretmenlerimize, antrenörlerimize, Rektörlüğümüze, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Sağlıklı bir gelecek, sağlıklı nesillerin omuzlarında yükselecek güçlü Türkiye’miz için herkesi spor yapmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Mete Memiş de Bayburt’ta amatör sporların gelişmesini istediğini ve bu anlamda bireysel ve salon sporlarının desteklenmesinin önemli olduğunu belirtti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Adem Köse ise Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği Amatör Spor Haftası’nın ülke genelinde 9-15 Ekim tarihleri arasında çeşitli spor aktiviteleri ile kutlandığını bildirdi. Bayburt’ta halihazırda 35 spor kulübü olduğu bilgisini paylaşan Köse bu kulüplerde 761’i faal olmak üzere 7 bin 138 lisanslı sporcu 20 branşta 875 sporcunun il spor merkezlerinde kayıtlı olduklarını aktardı.

Etkinliklere, Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkanı Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Vali Yardımcıları Mutlu Almalı ve Tamer Kılıç, Aydıntepe Kaymakamı Selçuk Haskırış, Demirözü Kaymakamı Ali Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Cemal Kiper, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum teşkilatlarının, spor kulüplerinin temsilcileri, sporcular ve aileleri katıldı.

Etkinlikler, programa katılan öğrencilerin gösterilerini sergilemeleri ve Vali Ali Hamza Pehlivan ile Belediye Başkanı Mete Memiş’in davetlilere aşure ikramıyla sona erdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.