AK Parti’den Dikkat Çeken Belediye Açıklaması

 • Haberin Tarihi: 4 Şubat 2019
 • Bu haber 649 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
AK Parti’den Dikkat Çeken Belediye Açıklaması

 

AK Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı Fatih Yumak ve Ak Parti İl Başkanı Hacı Ali Polat 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi yapılan Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Bayburt’ta 2009-2014 yılları arasında belediye başkanı olan ve Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde belediye ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yapan AK Parti İl Başkanı Hacı Ali Polat şunları söyledi; “Hükmü Pekmezci ile Fatih Yumak’ı karşılaştırdığımızda her ikisinin de artılarını sayabiliriz. Ancak Bayburt un paraya ihtiyacı var. Bu şehrin bundan sonraki süreçte de rutinin dışında gelecek yardımlara mutlaka ihtiyacı var. Parasız Belediye Başkanı nasıl olur bunu en iyi bilen ve yaşayan birisi benim. Benim belediye başkanlığı dönemimde Maliye Bakanımız yoktu. Bu şehrin önümüzdeki süreçte de rutinin dışında gelecek yardımlara mutlaka ihtiyacı var. İller Bankası ödeneği gönderiyor. Bayburt Belediyesine şuan gelen para iki buçuk milyon lira. Bu paranın bir milyon TL si personele gidiyor bir milyonu iller bankasına kesiliyor geriye kalan ise beş yüz TL dir. Ekstra para gelmez ise belediye önümüzdeki süreçte maaş ödeyemez hale gelebilir” dedi.

Belediyenin kendi öz kaynakları ile dönüşme şansı olmadığını belirten AK Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı Fatih Yumak ise konuşmasında:

“Neticede halkımızın teveccühü 31 Mart 2019 da yapılan seçimlerin sonucunu belirleyecek. Bizim idealimiz bizim hedefimiz 15 yıldır AK Parti Bayburt ta büyük hizmetler gerçekleştirdi. Hem yerel de hem genelde. Biz AK Parti Belediyeciliğini nasıl ki 31 Mart’tan sonra iktidar devam edecek ise Bayburt’ta da yerel anlamda iktidarının devam etmesini istiyoruz. Bu anlamda da elimizden gelen gayreti il başkanımız ve teşkilatımızla gösteriyoruz. Halkımızın da sağduyusuna güveniyoruz. İnşallah hep birlikte Bayburt u daha da yaşanabilir hale getirmek için gayret edeceğiz” dedi.

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Yıldız ise Yumak’a başarılar dileyerek, Bayburt’un daha iyi yerlere geleceğine inandıklarını ifade etti.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 27 Yorum Yapıldı.

 • muhterem
  6 Şubat 2019 10:23

  sn h.ali bey,manalı konuşmanız hiç hoş değil,!!,sn c.başkanımız 15-20 yıl konuşmalarında proje yani vizyondan bahsetti.!!,dolayısıyla aynı uslupla hareket etmek,doğru olabilir,,seçmenin güvenine güven ki,,,siyaset olsun,lütfen

 • ali
  6 Şubat 2019 10:24

  Yani aba altından sopa gösteriliyor denmek isteniyorki mhp kazanırsa belediyeye paraları ak parti keser peki sormazlarmı sizin nerede kaldı cumhur ittifakınız diye o zaman ya sizler bayburtlu seçmenin kafasını karıştırıyorsunuz yada gerçekten böyle bir siyasetmi yapın dendi ben şahzen zannetmiyorum sayın cumhurbaşkanı ve sayın bahçeli fedakar bir vaziyette ittifaka değer veriyorlar yerelde sizler baltalamak istiyorsanız bilemem bu açıklamaya kadar ak parti ye oy verecektim bu açıklamayı okudum mhp adayına oy vermeye karar verdim

 • YERLİ
  6 Şubat 2019 11:40

  MHP İL TEŞKİLATI YADA SAYIN HÜKMÜ PEKMEZCİ BAŞKAN NEDEN SESSİZ KALIYORSUNUZ ..HERHANGİ BİR AÇIKLAMA HİSSİNDE BULUNMAYACAKSINIZ.. BU KONUN MUHATABI MHP TEŞKİLATIDIR…..SAYIN BEKİR BAŞKAN ÇIKINDA BİR KAMUOYUNU AYDINLATIN BİR ZAHMET……BU DEMEK OLUYORKİ HÜKMÜ PEKMEZCİ SEÇİMİ KAZANACAK AMA BELEDİYE YE VE BAYBURTA PARA GELMEZ HİZMET GELMEZ DİYO..SAYIN BAKAN ZAMANINDA HARCANAN PARALARI NEREYE HARCADINIZ….SAYIN POLAT SİZDE BAŞKANLIK DÖNEMİNİZDE O HER NOKTAYA HANİ MERMERLERDEN TUTUNDA ŞELALEDEN ÇORUHA AKITILAN BOŞA AKAN GİDEN PARALARIN HESABINI KİM SORSUN SİZLERDEN…YADA ŞUAN 30 40 TRİLYON PARAYI NEDEN ÇORUHA BETONU GÖMDÜNÜZ…ŞİMDİDE ÇIKMIŞSINIZ EGER KAZANAMASSAK HİZMET DURUR…DAHA İLERİSİDE OLUR BEN BURDA DEMİYORUM….MALESEF SESİNİ ÇIKARAMAYAN MHP İL TEŞKİLATI BİZLERİ ÜZMÜŞTÜR.

 • hikmet
  6 Şubat 2019 11:45

  Sayın H.Ali Polat döneminizde yapılan israfın haddi hesabı yok boşa harcadığınız paraları millete hizmete harcasaydınız şehre katma değer katabilirdiniz fakat siz ve partinizin amacı millete hizmet değilde eşinize dostunuza rant sağlamak ve koltuğu kaptırmamak olduğu için şimdide millete aba altından sopa gösteriyorsunuz. Bu kez sandıkta milletimiz size kırmızı kartı gösterecek inşallah.

 • deliklanlı
  6 Şubat 2019 12:00

  Bu kadar ucuz siyaset olabilir mi,para gelse ne olur gelmese ne olur maliye bakanımız para getirdi. Çoruh nehrinin doğal güzelliğini bozup içine beton doldurdunuz onu da beceremediniz. Memlekete kalıcı ne yaptınız bir fabrikamı açtınız kentsel dönüşüm mü getirdiniz.Hep günü kurtarmanın hesabını yaptınız. Şimdi memlekete MHP kazanırsa para gelmeyecekmiş, gelmesin zaten çerez parası ödemek istemiyoruz artık. Cumhur ittifakı da böyle olmamalı ben kazanırsam ittifak var ben kaybedersem yok zaten fatih yumağın en büyük kaybı senin il başkanı olmandır.

 • ugur
  6 Şubat 2019 12:01

  iyide sayın polat bayburt 17 senedir belediye akp nin…para kalmadıysa paralar suyunu çektiyse niye bu duruma düştük derler size…madem çok zor durumda belediye bu hale nasıl geldi nasıl bu durumlara düştü…düşünün benim şirketim var iflas noktasına geldi diyorumki şirketi bu duruma düşüren bir başkası beni iflasa getirdi..olurmu böyle şey..akp nin diger şehirlerde hizmet süper neler neler yapılmadıki….örnek veriyim sizler bayburtta tek katlı bir ev yapmak isteyen adamdan ruhsat parası vs gibi dünyanın paralarını alırken,vatandaş daha burda kalırmı…gümüşhane örnegi dagın başına kayaların üstüne adamlar ev yapıyo ama belediye ne diyo yeterki halk burda kalsın burda yaşasın…gümüşhane belediyesi bir kuruş almıyor .sizlerde bayburtlu burdan gitmesi için herşeyi yaptınız….gümüşhanenin nufusu 168 bin kişi..nerdeyse buranın üç katı ..ögrenci bayburtta kışın olmasın esnaf sinek avlar.

 • seçmen
  6 Şubat 2019 12:08

  Cumhur ittifakının ruhuna yakışmayan,şık olmayan açıklamalar olmuş.Cumhur ittifakına zarar verecek eylem ve söylemlerden kaçınmak gerekir…Cumhur ittifakı sadece bir seçim ittifakı ve işbirliğini aşmış kader birliğine dönüşmüştür.Centilmence,projelerin ön plana çıktığı ,cumhur ruhuna uygun bir siyaset dili ve siyaset tarzı bekliyoruz tüm cumhur ittifakı aday ve üyelerinden …

 • Sahipsiz Bayburt
  6 Şubat 2019 12:10

  Hacı Ali Polat bey ,çok şık olmayan bir beyanat vermiş
  bunun izahı ,Fatih Yumak bey kazanmasın demektir….
  siyasetten anlıyorsak…..

 • bayburtlu
  6 Şubat 2019 13:10

  yani bu açıklamada şunu anlatmak istiyor hacı alibey efendi oylarınızı fatih yumak vermezseniz olacakları siz düşünün açık ça tehdit edilmiştir. Sayın Bayburt halkı bu sözlerle cumhur ittifakı hiçe sayıp yok etmişlerdir derhal bayburt halkından özür dilemeleri icap etmektedir.bu açıklama yok hükmündedir kabul edilemez inşallah cumhuru reisin kulağına gider de bu açıklamayı yapanlar hakkında bir karar alınır.

 • yunus
  6 Şubat 2019 13:40

  BEN ANLAMIYORUM MİLLİYETCİ HAREKET PARTİSİ NEDEN AÇIKLMA YAPMIYOR…HANİ ÜLKÜCÜLÜK NERDE…bizler burdan cevap veriyoruz aklımızca bişeyler yazıyoruz ama hala ortada mhp yok.burda yorum yazan arkadaşalrın bir çıkarı bir menfaati yok..her yorumumuz vatanımız şehrimiz Bayburt için .

 • bayburt sevdalısı
  6 Şubat 2019 13:43

  sevgili bayburtlular hacı ali polatın yaptığı bu konuşma resmen tehdittir.çok ayıp sen böyle bayburt halkını tehdit etmekle secimmi kazanacağını zennediyorsun.bu miilet artık uyandı madem cumhur ittifakı size ne oluyor bırakın bu işleri belediyeyi bukadar çok düşünüyordunsa zamanında sen hizmet yapsaydın çakılı bir çivin bile yok.şunuda belirtmek isterim para gelmez falan demişsin karşınızdaki rakibiniz milliyetci hareket partisi yani hükümet ortağı olan bir parti sizin karşınızda çocuk yok öyle abuk subuk konuşmalarla insanların kafasını karıştıramazsınız.böyle bir hakkınız yok ayıptır.

 • Hasret
  6 Şubat 2019 13:47

  O değil de sırf bu açıklamalar ve de Fatih Yumak’tan bağımsız yapılan şu açıklamalar memleket için büyük bir fırsat olan genç-dinamik-etkin bir isim olan Fatih Bey’in başkanlığına mal olacak. Yanarım da ona yanarım. Herkes bir olmuş bir kişinin üzerine yükleniyor

 • M.T.K
  6 Şubat 2019 13:52

  Böyle bir seçim, böyle bir ittifak olmaz. Erdoğan; İttifaka helal getirmeyin derse, rakipler de birbirlerine vuramazlar. mecburen böyle bir açıklama yapmak zorundalar. kalkıp mhp’yi veya Hükmü beyi kötülemeye kalksa ittifak hasar alacak. Geçmişte iki parti birbirlerine nasıl hakaretlerde, ithamlarda bulundular şahit olduk. şimdi elleri kolları hatta dilleri bağıl… eleştirsen bir dert, eleştirmesen bir dert. aslında doğruları söylüyor H. Ali bey. AKP Belediyeyi almazsa para akışı kesilir. tıpki AKP’nin kazanamadığı belediyelere ekstra para aktarmadığı gibi. Demek ki ittifak falan hikaye.. öyle Beka Sorunu da yoktur. maksat birilerinin koltuklarını kaybetmemesi. adını BEka koymuşlar. Beka Sorunu varsa eğer 81 il ve ilçede mhp aday çıkarmazdı.

 • ali
  6 Şubat 2019 14:26

  Hacı ali bey çok talihsiz bir konuşma yapmış.

 • emre
  6 Şubat 2019 15:25

  bu açıklama yakıstımı!!!! Resmen milletin Hür İradesini TEHTİT ETMEKTİR….ACİL AÇIKLANMA YAPILMALIDIR

 • SEYFETTIN
  6 Şubat 2019 16:10

  SAYIN HACALİ POLAT YILLARDIR SIYASET ICINDESINIZ VE BU MEMLEKETTE SIZ BIR IKTIDAR PARTI İL BASKANISINIZ INSANLARI BU SEKILDE ACIK OLMAK SARTIYLA TEHDIT EDIYORSUNUZ YAKISMAZ BU SEKIL KONUSMALAR YAZISMALAR COK YANLIS BU SATTEN SONRA AKP OY VARSADA YOK OLDU MHP YE DONUS YAPTIK SIZ BU MEMLEKETTE 5 YIL BASKANLIK YAPTINIZ VE BEN 5 YIL BOYUNCA BU MEMLEKETE HIC BIR SEKILDE FAYDALI OLACAK BIR FALIYETINIZI GOREMEDIM VE NETICE SONUCUNDA BU MEMLEKET SIZ BASKANLIK YAPARKEN BU MEMLEKET 15 YIL GERI DONDU VE BU GUN GELMIS BU MEMLEKETTE AKP İL BASKANLIGI YAPIYORSUNUZ HAYIRLI UGURLU OLSUN BU MEMLEKETE {YANDIGIMIZIN RESMIDİR}

 • Geyri dayi
  6 Şubat 2019 16:11

  Kisacasi buna aba altindan sopa göstermek denir. Yazik, cok yazik!.. Onyedi senelik Ak Parti iktidari ve her secimde rekor oylarla iktidara destek veren bu halka bu tür cümleleri kurmak zul`dür.Bayburt`a yatirim yapildigini her kim iddia ediyorsa ya kör yada ufku cok dardir, yada…… burasini söylemek istemiyorum cünkü kasit olduguna inanmiyorum. Bu beyefendiler Güneydogu illerine gitsin de yatirim neymis kendi gözleriyle görsünler.Altyapiyi, yolu, kaldirimi yapip bunu “Büyük Yatirim” diye millete kakalayan siyasetciye, bunlari bize lütuf gibi sunan amire memura yuh olsun. Eskiden bagli oldugumuz ilimiz Gümüshane, bizden sehir olarak kücük hem de nufusu az ama biz ilceyiz diye öfkelenirdik. Simdi adamlarin nufusu da sehrin büyüklügü de bizi katlamis.Söylenecek o kadar cok sey var ki, lakin faydasi olmaz.Saniyorum yerelde bir sknti var, yoksa siyaseten bu kadar güzel imkan, firsat ve sartlarin bir araya geldigi hic bir dönem olmamistir bu sehrin tarihinde. Buna ragmen sehir hala büyük bir köy görünümündeyse sen kime efeleniyorsun?.. Sanirim Bayburt secmeninin yukariya baska türlü sesini duyurmasi gerek, cünkü bu adamlarla bugüne kadar olmadi, olmuyor, olmayacak.Bu millete protokol adami degil, hizmet adami lazim!

 • Ali
  6 Şubat 2019 17:05

  BURADA HACI ALİ BEYİN YAPTIĞI AÇIKLAMA BİR TALİHSİZLİK. BENCE AKP TÜRKİYEDE İKTİDARI KAYBEDERSE EĞER BUNUN BİR NUMARALI MÜSEBBİBİ YERELDEKİ YÖNETİCİLERDİR. ÇÜNKÜ TÜRKİYENİN NERESİNE GİDERSENİZ GİDİN AKPLİ BELEDİYELERİN VATANDAŞLAR ÜZERİNDE ÇOK BÜYÜK BASKI KURDUKLARI KESİN BİR GERÇEKTİR. ŞU UNUTULMAMALIDIR Kİ SİZLERİ O MAKAMLARA GETİREN VATANDAŞLARDIR. O KOLTUKLAR KİMSEYE BABASINDAN KALMAMIŞTIR. HİZMET GELİR VEYA GELMEZ ORASI SEÇİLEN KİŞİNİN MEZİYETİNE VE YÖNETİCİLİĞİNE BAĞLIDIR. YAKLAŞIK 15 YILDIR BAYBURTTA AKP BELEDİYESİ VAR. PEKİ BU KADAR ELEŞTİRİ NEDEN. ÇÜNKÜ AKSAYAN VE YOLUNDA GİTMEYEN ŞEYLER VAR DEMEKKİ ONUN İÇİN İNSANLAR ELEŞTİRİLERİNİ SIRALAMIŞ. KISACA ŞUNU SÖYLEMELİYİM Kİ MÜKEMMEL DEĞİLSİNİZ. GEÇEN SÜREÇTE HALK OYLARINI TAYYİP ERDOĞANDAN YANA KULLANMIŞTIR. SİZİN PAYINIZ NE KADAR BİLİYORMUSUNUZ, SADECE EŞ DOST AKRABALARINIZDAN İBARET O KADAR. LÜTFEN KÜÇÜK HESAPLAR YAPMAYINIZ,DAHA GENİŞ DÜŞÜNÜNÜZ.

 • Doğrusu
  6 Şubat 2019 21:43

  Panik ve telaş içerisinde yapılmış talihsiz bir açıklama olduğunu anlıyoruz…Sn İl başkanı aslında Sn Hükmü PEKMEZCİ’ nin sahadaki gücünü kamuoyuna deklare ediyor….Sn İl başkanımız galiba Cumhur ittifakının önemini anlayamamış….Cumhur ittifakı vatanımızın birliği,dirliği ve bekası için içerdeki ve dışardaki düşmanların alayına karşı Sn Cumhurbaşkanımız ve Sn Devlet Bahçeli’nin milletiyle birlikte kurduğu milli bir ittifaktır…Cumhur ittifakını hiçbir makam ve hırs gölgeleyemez…Söz konusu vatansa Bayburt Belediye başkanlığı ve hayalleriniz teferruattır….

 • Doğrusu
  6 Şubat 2019 21:45

  Panik ve telaş içerisinde yapılmış talihsiz bir açıklama olduğunu anlıyoruz…Sn İl başkanı aslında Sn Hükmü PEKMEZCİ’ nin sahadaki gücünü kamuoyuna deklare ediyor….Sn İl başkanımız galiba Cumhur ittifakının önemini anlayamamış….Cumhur ittifakı vatanımızın birliği,dirliği ve bekası için içerdeki ve dışardaki düşmanların alayına karşı Sn Cumhurbaşkanımız ve Sn Devlet Bahçeli’nin milletiyle birlikte kurduğu milli bir ittifaktır…Cumhur ittifakını hiçbir makam ve hırs gölgeleyemez…Söz konusu vatansa Bayburt Belediye başkanlığı makamı ve hayalleriniz teferruattır….

 • YAVUZ
  7 Şubat 2019 09:07

  ARKADAŞ HER SEÇİMDE ÜLKE BEKASI ÜLKE BEKASI …BIRAKIN BU İŞLERİ BU VATANIN BEKA MESELESİ OLMADI OLMAYACAKTA MİLLETİ BÖYLE BEKA BEKA DİYİPTE BU SÖYLEMLERLE ANCAK BAZI KESİMLERİ KANDIRIRSINIZ…..DİYİNKİ KOLTUK MAKAM MESELESİ

 • BYB
  7 Şubat 2019 09:41

  Bir Bayburtlu olarak bu milleti anlayamıyorum. neden! Hacı Ali Polat ı ve Fatih Yumağı eleştiriyorsunuz. Bu insanlara bu koltuklara laik gören Dünya liderimiz sayın cumhurbaşkanımız kendisine her zaman yüzde seksen oy verip rekorlar kırmadık mı. Siz sayın cumhurbaşkanından daha mı iyi biliyorsunuz.

 • yunus
  7 Şubat 2019 11:28

  sayın il başkanım madem ki iktidar olmayana para yok 2002 den 2014 e kadar aydıntepe ilçesinde ak parti belediye başkanı vardı borç batağındaydı işçi memur maaş alamazdı kışın mazot yok diye yollar açılmazdı abdes hanelerin elektiği kesikti 2014 de belediye muhalefete geçti işçi memur alacakları ödendi mazotuda var işte yaptı şuanda hiçbir yere borcu yok kasasında da trilyolarla parası var demekki idareci farkı annıyana

 • ibrahim
  7 Şubat 2019 13:10

  Bayburt belediyesini MHP kazanırsa acaba Bayburt Uganda’ya mı Bağlanacak.Nasıl bir açıklama

 • MERT
  7 Şubat 2019 17:59

  MERHABA ARKADAŞLAR. BU ADAMLAR SEÇİMİ ALMIŞLAR ŞİMDİDEN BENCE BOŞA KENDİMİZİ YORMAYALIM. GÖRMEDİNİZMİ ŞUBAT AYININ BAŞINDA TOPLAMDA BAYBURTTA 5 BELEDİYE VAR BU BELEDİYELERE 500 İŞÇİ ALIMI YAPILDI İŞKUR ÜZERİNDEN. BU 500 KİŞİ MECBUREN BUNLARA OY VERMEYECEKMİ. İKİNCİSİ BU ADAMLAR HER TÜRLÜ SEÇİM ALIR. NEDEN Mİ? TÜRKİYENİN EN BAŞARILI İLÇE BELEDİYESİ SEÇİLMİŞ DEMİRÖZÜ BELEDİYE BAŞKANI SELAMİ ERSEN’İ BİLE YİYEN BİR ZİHNİYET BAYBURTTA SEÇİMMİ ALAMAYACAK. NE YAPAR NE EDER ALIRLAR. ÇÜNKÜ BUNLAR İÇİN ÖNCELİK LİYAKAT DEĞİL KENDİLERİNİN SÖZÜNDEN ÇIKMAYACAK ADAMLAR GEREKLİ EMİNİM SELAMİ BAŞKAN BUNLARI TAKMADIĞI İÇİN BUGÜN ADAY GÖSTERİLMEDİ.

 • Yusuf
  8 Şubat 2019 08:49

  Belediye Başkanlığı yapmış birisinin biz kazanamazsak para gelmez ifadesi en hafif tabirle “cahillik” olmuş. Merkezi idareden mahalli idarelere aktarılan paylar kanun ile sabittir ve bu miktar başkanın partisine göre değişmez. Yazık çok yazık. 5779 sayılı kanun bunun için var.

 • ramiz inaç doğruoğlu
  13 Şubat 2019 13:36

  h.ali polatın açıklamasından dolayı ak partili idim,yerel olduğu için mhp oy vercem,zaten c.hur ittifakı
  yine bayburt kazanacak,öyle değilmi.!!

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.