Trabzon’da Bayburt Masaya Yatırıldı…

 • Haberin Tarihi: 19 Aralık 2016
 • Bu haber 1502 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Trabzon’da Bayburt Masaya Yatırıldı…

AK Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş , Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal Trabzon Bayburtlular Derneğini ziyaret ettiler.

Dernek Başkanı Yaşar Erdoğan, yönetim kurulu ve dernek üyelerinin hazır olduğu ziyarette dile getirilen konuların başında Bayburt’tan göç nedeniyle azalan nüfus sayısının nasıl artılacağı, ekonomik tedbirlerin geliştirilmesi, turizmin teşvik edilmesi, Tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi, devlet yatırımlarının Bayburt’a getirileri ve alınması gereken tedbirler masaya yatırıldı.

İl nüfusunun artırılması için özellikle çevre illerde yaşayan ve emekli olmuş Bayburtluların ikametlerini Bayburt’a almaları için girişimler yapılan toplantıların bir benzerinin de gerçekleştiği toplantıda en geç 25 Aralık tarihinin son gün olması nedeniyle bir an önce ikametlerin alınması gerektiği vurgulandı.

Trabzon’da yaşayan emekli Bayburtluların, Bayburt’a ikametlerini almaları için harekete geçtikleri, dernek başkanı Yaşar Erdoğan’ın ise ikamet için ilk formu doldurarak  öncülük yaptığı belirtildi. 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • bihemta
  19 Aralık 2016 22:12

  yetti artık bayburtu masaya yatırdığınız artık ayağa kaldırma zamanı gelmedi mi?

 • seyfi
  20 Aralık 2016 09:01

  illa milletvekili 2 ye çıksın ya ALLAH aşkına bayburtluyu bayburtta tutmanın yolu trabzonda konuşularak gelin bayburta ikametinizi alın denilerek çözülmüyor bayburt luya bayburtta iş imkanı 12 ay olacak şekilde batıda yaşayanla ben aynı doğalgaz aynı vergi aynı bağkur vs ödediğim de bayburtta niye kalayım onun için önce ucuz vergi bağkur ssk vs sonra 12 ay iş imkanı fabrika gibi sonra ucuz kent yatırım teşviki birde iktidar partisi insan ayrımı yapmayacak senin partin benim partim benim adamım senin adamın ihtiyaçlı insanlara yardımcı olmak lazım bunlar çözülürse herşey kendiliğinden gelir bir diğer konuda bayburt belediyesinin iki türlü su uygulaması ayıp ayrımcılık yapmayın birileri para kazanacak diye beni kartlı saat almaya zorlamayın ben zaten kullandığım suyun parasını veriyorsam neden beni yeni saat almaya zorluyorsun ödemeyene bak

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.