Demirözünde Çiftçilere Zararları İçin Ödeme Yapıldı

  • Haberin Tarihi: 3 Ocak 2017
  • Bu haber 1264 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Demirözünde Çiftçilere Zararları İçin Ödeme Yapıldı

Demirözü Barajı Sulama Projesi kapsamında yürütülen sulama boru hattı çalışmaları sırasında, tarlasında yapılan kanal çalışmaları nedeniyle zarar gören çiftçilere 361.932,00 TL gelir kaybı ödemesi yapıldı.

Zaraların ödenmesiyle ilgili açıklama yapan  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Tarımsal Altyapı ve Arazi Şube Müdürü Serkan Yılmaz şunları söyledi,  “Demirözü Barajı, Demirözü ovasında tarımsal altyapının tamamen yenilediği ve iyileştirdiği bir projedir.  Barajın sulama alanında yer alan 17 yerleşim biriminde toplam 11.260 hektar tarım arazi toplulaştırma çalışmalarımız devam etmekte olup, 2 askıları bitirmiş durumdayız.  DSİ tarafından yürütülen baraj sulama kanallarının bitirilmesi ile birlikte 11.260 hektar arazi suya kavuşacak. Sulama kanal çalışmalarının yürütülmesi sırasında ekili alanlarda yapılan çalışma nedeniyle çiftçilerimiz yaşadığı mağduriyeti ve gelir kaybının önlenmesi amacı ile teknik ekiplerimizce sahada kontrol ve tespitler yapılmaktadır. Yapılan bu çalışmalar neticesinde bu güne kadar bölgedeki çiftçilerimize toplam 361.931,77 TL ödeme yapılmıştır. İlgili teknik ekiplerimiz aracılığı ile kanal çalışmaları tamamlanana kadar bu tespit ve desteklerimiz devam edecektir ” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.