Bayburt’ta Baraj ve Göletler Balıklandırılıyor

 • Haberin Tarihi: 21 Temmuz 2016
 • Bu haber 1377 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt’ta Baraj ve Göletler Balıklandırılıyor

Bayburt Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl genelinde bulunan gölet ve barajları balıklandırıyor.

İl Müdürü Abdulkadir Karabulut çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İl genelinde bulunan 27 değişik ölçekteki gölet ve barajın balıklandırarak ekonomiye kazandırılmasıyla ilgili bir çalışma başlatmıştık. Bu kapsamda İlimizde bulunan gölet ve barajın balıklandırılması hedefledik. Bu güne kadar Demirözü barajı da dahil olmak üzere balıklandırma çalışmalarımız tamamlanmıştır. Baraj ve göletlerimizin balıklandırılarak olta balıkçılığına açılması özellikle amatör olta balıkçılığı ve kırsal turizm açısından önem arz etmektedir. Bu konuda sürdürebilirliğin sağlanması için balıklandırılan göletlerimizin korunması mevzuata aykırı avcılık yapılmaması hususunda muhtar ve vatandaşlarımızın duyarlı olması çok önemlidir. Program kapsamında 2018 yılına kadar ildeki mevcut tüm göletlerin balıklandırılmasını hedeflemekteyiz.” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • beyrek
  23 Temmuz 2016 09:45

  Teşekkür ediyoruz. Bir de şu göletlere kor sazan değilde alabalık atsanız o dediğiniz olta balıkçılığı için daha iyi olurdu. Ticari değeri olmayan, lezzeti olmayan tutulduktan sonra dışarıda 1 gün yaşayan anfibi bir varlık gibi olan aynalı sazanı göletlere doldurmak pek mantıklı değil bence.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.