Onlar Artık Birer Bayburtlu Gibiler

 • Haberin Tarihi: 20 Aralık 2016
 • Bu haber 2198 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Onlar Artık Birer Bayburtlu Gibiler

Uluslar arası Göçmenler Günü dolayısıyla göçmenler onuruna öğretmen evinde akşam yemeği verildi.

Göçmenler onuruna verilen yemeğin ardından göçmenler adına söz alan Ali Caferi, ilk olarak İstanbul ve Kayseri’deki terör saldırıları dolayısıyla üzüntüsü dile getirerek, “Şehitlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Aziz Türk Milleti’nin başı sağ olsun.” dedi.

Daha sonra söz alan İl Göç İdaresi Müdürü Hüsnü Yağmur ise böyle bir fırsatı sağladıkları için etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Bayburt’taki göçmenlerle bir araya geldikleri ilk zaman dil sorunu yaşadıklarını ifade eden İl Göç İdaresi Müdürü Yağmur, “Ama artık sizlerde buraya entegre oldunuz. Bir Bayburtlu gibisiniz. Çocuklarınıza artık Türk isimleri veriyorsunuz. İyice kaynaşmış durumdayız.” diye konuştu.

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş de göçmenlerin, kendilerine Allah’ın emaneti olduklarını söylediği konuşmasında, Türk Milleti’nin bugün olduğu gibi tarihte de kendisine sığınanlara her zaman kucak açtığını belirtti.

Bayburt’un nüfusu itibariyle az sayıda göçmene ev sahipliği yaptığını bildiren Vali İsmail Ustaoğlu, her göçmeni kendilerine kardeş olarak gördüklerini ve göçmenlere ev sahipliği yapmaktan son derece memnun olduklarını söyledi. Sözlerine göçmenlerin asayiş durumundan örnekler göstererek devam eden Vali İsmail Ustaoğlu, “Sizlere bundan dolayı da müteşekkiriz. İlimizde kaldığınız süre içerisinde devletimizin şefkatli elini ülkemizin en uzak noktalarından evinizin içine kadar her yerde hissedeceğinizden eminiz. Bunun böyle bilinmesini de istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Bayburt Belediyesi tarafından hazırlanan hediye paketleri göçmen ailelerine dağıtıldı.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Mert
  20 Aralık 2016 17:25

  Bayburttaki suriyeli Afganistandan gelen göçmenlerin durumlari bayburtlulardan daha fazlasiyla iyi

 • fatih
  23 Aralık 2016 08:03

  eğer dediğiiz gibiyse ne mutlu bizlere ensar görevini layığıyla yerine getiriyoruz demektir

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.