Bayburt 23°C
Az Bulutlu
Bayburt
23°C
Az Bulutlu
Cts22°C
Paz25°C
Pts27°C
Sal24°C
Bayburt Şehirler arası otogarında bazı firma yazıhanelerinin yetkilileri bazı yolcu otobüsleri için protesto yaptılar.
Bayburt otogarında bazı illerin ismini taşıyan tabelalar çıkarılırken bazılarının üzeride gazetelerle kapatıldı. Firma sahipleri bu protestonun 12 Eylül 2015 tarihine kadar süreceğini belirttiler. Diğer taraftan güneydoğudaki PKK saldırılarının artması ve batı illerinde söz konusu yolcu taşıyan otobüslere karşı yapılan protestolar nedeniyle bazı firmalar tüm seferlerini iptal ettiğini açıkladı.
o illerin uzerini kapatarak PKK’ya alin o iller sizin olsun mu demek isteniyor, anlamadim? PKK’nin ekmegine yag surmeyelim. PKK nin yapritigi yamyamliklari butun Kürtlere mal etmek PKK’ya en buyuk hizmettir.
Otogarı Türk bayrakları ile donatmak,basın açıklaması ile terör saldırılarını lanetlemek en güzel cevap olacakken bu tür mağduriyetler oluşturabilecek ,ayrışmayı körükleyecek, bölge insanın devlletten soğutacak adımları gereksiz ve tehlikeli buluyorum. Bayburtumuzun misafirperverliğine yakışmadı diye düşünüyorum.Acımız ve öfkemiz büyük biliyorum.Tabelaları asan kardeşlerimizin hassasiyetlerini ,samimiyetlerini anlıyorum .Ama devir sağduyu ve kardeşlik zamanı.Doğudaki otogarlarda da diğer illerimize karşı aynı muamele yapılsa ne faydası var.İnsanımızı mağdur ederek hak aranmaz diye düşünüyorum.Saygılar…