Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi için 8 derslik okul yapılacak
Bayburt’ta Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi için 8 derslikli yeni okul binası yapılacak.
Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, 8 derslik yapılacak oulun 2024 Yılı Devlet Yatırım Programına alındığını belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü Güney, katkılarından dolayı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bayburt Milletvekili Prof.Dr.Orhan Ateş ve Bayburt Valisi Mustafa Eldivan’a teşekkür etti.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Hizmetleri Birimi tarafından yapılan açıklamada ise, 1984-1985 eğitim öğretim yılında faaliyete geçen ve uzun yıllar hizmet veren İmam Hatip Lisesi okul binasında 2009 yılında güçlendirme yapıldığı ancak aradan geçen zaman içerisinde dönemin yapı malzemesi ve işçilik eksiklikleri dolayısıyla binada yapısal zafiyetler ortaya çıktığı belirtildi. Yapılan incelemeler ve gerekli analizler sonrasında binanın yıkılarak yeniden yapılması için devlet yatırım programına alınması yönünde talep oluşturulduğu ifade edildi.
Bayburt’ta Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi için yeni okul binası yapılacak olması güzel bir adım ve yatırım. Buna ilave olarak okulun mevcut kullandığı bina kız imam hatip ortaokulu olarak ileri de lise bünyesine bağlanırsa hem spor salonu ihtiyacı karşılanır.Hem de imam hatip ortaokulu ve kız anadolu imam hatip lisesi arasında bir birliktelik,bütünlük sağlanmış olur kanaattindeyim.Emeği geçenlere teşekkür ederiz…