Bayburt 23°C
Az Bulutlu
Bayburt
23°C
Az Bulutlu
Cts22°C
Paz26°C
Pts27°C
Sal25°C
Bayburt’ta toplu ulaşıma zam geldi. Buna göre tam bilet 8 lira olurken öğrenci ve emekli ücreti 7 liraya yükseldi.
Yeni zamlı tarifeye göre, kent merkezinde zamlanan toplu taşıma ücretleri 21/07/2023 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.
Ayrıca 6 ve aşağı yaşta olan çocuklardan ücret alınmayacak.
Öte yandan Belediye dolmuşlarında ise ücretler eski tarifeden devam ediyor.
Az olmuş keşke 15 yapsalar böyle vatandaş böyle hizmet…
Mustahak
% 82 oy demek he ohhhhhhh al sana 82 😀 şimdide halay çekin bakalım 😀
Mazot 26 liraya çıkmıştı dolmuş ücretleri 6.50 TL. oldu. Mazot 18’e düştü dolmuş ücretlerinde bir düşüş olmadı. Mazot 33 TL’ ye çıkar çıkmaz hemen zam. Birde alınan hizmeti sorgulamak lazım. 13 kişilik dolmuşlar 30-35 kişiyle gidiyor. Belediye zaten bu konuda sınıfta kalmış durumda saatte bir belediye otobüsü var saat 5’ten sonra oda yok maalesef, tabi dolmuşçuların belediye otobüsünün önünden ve arkasından yolcu toplamaları da ayrı bir mesele. Ayrıca Belediyenin organize ettiği etkinliklerde (15 Temmuz, Dede Korkut şenlikleri gibi ) programdan sonra bu insanlar neyle evlerine dönecek programlar saat 12’de bitiyor dolmuşların bitiş saati 10:30 niye her yöne belediye otobüs koymuyor.