Bayburt Belediyesi glutensiz ekmek satışlarını başlattı
![Bayburt Belediyesi glutensiz ekmek satışlarını başlattı](https://www.bayburtmedya.com/wp-content/uploads/2024/05/WEEWE.jpg)
Bayburt Belediyesi Halk Ekmek büfelerinde ilk defa glutensiz ekmek satışlarını başlattı.
Bayburt’ta ilk defa başlatılan uygulamayla özellikle buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan gluten isimli proteine hassasiyeti bulunan çölyak hastaları da ekmeklerini Bayburt Belediyesi Halk Ekmek büfelerinden temin edebilecek.
Glutensiz ekmek satışları konusunda açıklama yapan Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, “Bugüne kadar vatandaşlarımız maalesef Bayburt’ta glutensiz ekmeğe ulaşmakta sorun yaşıyordu. Gluten hassasiyeti bulunan vatandaşlarımızın bu ekmeğe ulaşmakta sorun yaşamalarından dolayı böyle bir uygulamayı hayata geçirdik. Vatandaşlarımıza verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğu içindeyiz. Artık gluten hassasiyeti bulunan vatandaşlarımız ekmeklerine Halk Ekmek Büfelerimizden ulaşabilirler. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
sayın başkan hizmetin için teşekkür ederiz sizden ricamız her mahalleye halk ekmek büfesi koyun lütfen ayrıca ekmek fiyatlarını maliyetinin biraz üzerinde satın yani fırıncılar gibi kar etmeyin erzurum örneği bu fırıncılar bizi bıktırdı lütfen giden başkan fırıncıların ve dolmuşçuların başkanıydı siz halkın başkanı olun