Yine Bayram, Yine Ekmek Kuyruğu…

 • Haberin Tarihi: 22 Ağustos 2018
 • Bu haber 571 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Yine Bayram, Yine Ekmek Kuyruğu…

 

Her yıl kutlanan iki dini bayramdan birisi olan Kurban Bayramında, Bayburt’ta yaşanan ekmek kuyruğu çilesi vatandaşa zorlu ekmek kuyruğu mesaisi yaptırıyor. 

Kurban Bayramının birinci ve ikinci günlerinde fırınların büyük bir bölümünü kapalı olması nedeniyle ekmek almak isteyen vatandaşlar cadde sokak gezerek açık ekmek fırını aramak mecburiyetinde kalıyorlar. Bir veya iki fırının açık olması nedeniyle ekmek kuyruklarının oluştuğu  fırınlarda vatandaşlar ekmek alabilmek için uzun süre beklemek mecburiyetinde kalıyorlar. 

Özellikle Kurban Bayramında nüfusu 2-3 kat artan Bayburt’a il dışından gelen gurbetçiler, bayram günleri fırınların kapalı olması ve açık fırınların önünde kuyrukların oluşmasının Bayburt’a yakışmadığını nöbetçi fırın uygulamasının olması gerektiğini belirtiyorlar. Ayrıca Bayburt’a tatil için gelen ve apart veya tatil yerlerinde kalanlarda aynı şikayetleri dile getiriyor ve bu şikayetlere lokantalarında kapalı olmasını ekleyerek buna bir anlam veremediklerini belirterek sitemlerini dile getiriyorlar. 

Fırıncılar ise Bayram tatili nedeniyle personel çalıştıramadıkları için fırınlarını açmadıklarını dile getirirken, bazı fırıncı esnafı ise kendilerinin de Bayram tatili yapma hakları olduğunu ifade ediyorlar. 

Bütün bu sıkıntılar yaşanırken Belediye’ye ait Halk Ekmek satış büfeleri ise Bayramın ilk gününden beri aralıksız mesai yaparak ekmek satışlarını devam ettiriyorlar.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • buda
  23 Ağustos 2018 00:56

  Kimse kusura bakmasın ama esnaf haklı herkesin bayramda tatil yapma hakkı var. Esnaf dükkanı açmak istese personeli bayram tatilinde. Her sene aynı görüntüler. Bir gün önceden birkaç ekmek almak çokmu zor?

 • müşteri
  29 Ağustos 2018 09:32

  “Herkesin bayram hakkı var”anlayışına göre itfaiye,güvenlik güçleri,acil,temizlik işçileri,eczaneler hepsi kapatsın kapısını hep beraber bayramı kutlayalım.Esnaf bayram yapmasın demiyoruz.Ancak bir ilde insanlar 3 günlük bayat ekmeği yemek veya dükkan,dükkan ekmek aramak ,metrelerce ekmek kuyruğun da beklemek zorunda mı? .İsrafta fazla oluyor bu şekilde.Sırası ile, nöbetleşe insanları mağdur etmeden yeterin ce fırın açılabilir.Bayburta yakışmayan görüntü…Bazı meslekler fedakarlığı,sorumluluğu gerektirir.Aksi takdir de sosyal sorunlar,mağduriyetler meydana gelir…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.