Yeni Hükümet Konağı Projesi Tamamlandı

 • Haberin Tarihi: 9 Kasım 2017
 • Bu haber 875 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Yeni Hükümet Konağı Projesi Tamamlandı

Bayburt Valiliği’nin yapılacak olan yeni hizmet binasının projesi tamamlandı.

Yatırım programına alınan ve 2018 yılında ihaleye çıkarılarak inşaat çalışmaları başlayacak olan Yeni Hükümet Konağının projesi tamamlanarak detayları açıklandı.

Bir çok kamu kurum ve kuruluşunu aynı çatı altında toplayarak vatandaşlara daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi hedeflenen proje 5 bin 600 metrekare alan üzerinde inşa edilecek. Yeni hizmet binası tamamlandığında yaklaşık 20 kamu kurumunun hizmet vereceği birimler, 120 kişilik konferans salonu, farklı büyüklüklerde toplantı odaları, 400 kişilik yemekhane ve 120 araçlık kapalı, 50 araçlık açık otopark bölümleriyle vatandaşlara hizmet verecek. Projede vatandaşların işlemlerini gerçekleştirirken zaman geçirebileceği sosyal alanlar ile resmi ziyaret ve törenlerin gerçekleştirileceği bölümlerde yer alacak.

Projenin Bayburt için önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, “Birçok kurumumuzu bünyesinde barındırarak vatandaşlarımıza daha kaliteli, hızlı ve etkin hizmet sunmayı hedeflediğimiz yeni hükumet binasının projesi tamamlandı. Halihazırda yatırım programında olan projenin ihale ve inşaat çalışmaları için İçişleri Bakanlığı bünyesinde gerekli çalışmalara başlandı ve bu çalışmalar devam ediyor. Projenin inşaat çalışmaları inşallah önümüzdeki yıl başlayacak ve kısa sürede halkımızın hizmetine sunulacak. Öncelikle bu önemli yatırımın ilimizde hayata geçirilmesi konusundaki desteklerinden dolayı Bayburt Milletvekilimiz ve Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya Bayburt İlimiz ve Valiliğimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Projenin Bayburt’umuz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Yeni Valilik Hizmet Binası içerisinde Valilik Makamı, Yazı İşleri Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Bayburt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, İl Mahalli İdareler Müdürlüğü, İl Dernekler Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü, Bayburt Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı, SODES Proje Uygulama Birimi, OSB Müdürlüğü ile bu kurumlara bağlı birimler yer alacak.​

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • Gurbetten
  9 Kasım 2017 17:07

  Hayırlı olsun, nereye yapılacak…? Öğrenelim yorum yapalım…!

 • Sinirhastası
  9 Kasım 2017 18:57

  Allah rızası için sehir içinnden biraz dışarıda olsun. Bu bina cumh. Caddesinde yapılırsa otopark çevre düzeni gibi ihtiyaçlar düşünüldüğünde cum. Caddesi kaostan kurtulamaz… sayın valiler Kaymakamlar bayburtta süreli görev yapıyor… lütfen karar mercileri olarak ardınızda bu milletin hayır dualarını alarak gidiniz… bir iki sene bayburtta kalarak bu memleketin 30 yıllık kader haritasını şekillendirdiğinizi unutmayınız… verilen kararlar bu yönde olmalı.. ayrıca kentsel dönüşüm hakkında bu millet artık bir şeyler duymak istiyor… ne cevre şehircilikten ne belediyeden cıt yok…. yapmayın bu millete eziyete son verin belirsizlik insanları bıktırdı
  . Artık yeter. ….

 • TUNCAY
  10 Kasım 2017 05:44

  ALLAH DEVLETİMİZE GÜÇ VE KUVVET VERSİN

 • bayburtlu
  10 Kasım 2017 16:06

  bayburtt a yeni merkez şart. mevcut durumda ki cumhuriyet caddesi ne bu sorunlari çözer nede bu trafige cözüm bulunur. şuan yapılanlar şadece gunu kurtarma adına yapılan işler ve heba olacak işler. düz bi alana yeni şehir merkezi yapılmalı. tüm devlet kurumlari cumhuriyet caddesinden cıkarılmalı. cumhuriyet caddesi arac trafigine kapatılıp tarihi dokuya uyacak şekilde restarasyon yapılmalı. tarih kokan bir yer haline getirilmeli. artık cumhuriyet caddesi yetmiyor trafigi kaldırmıyor ve her gecen yıl bu sorun katlanarak buyuyecek. yapılan tum işler de anlamsız olacak..

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.