Yeni Hastanenin Yapımında Zamana Karşı Yarış…

 • Albümün Tarihi: 30 Ekim 2017
 • Bu Albüm 982 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt’ta inşaat yapımı aralıksız devam eden 200 yataklı yeni hastanenin temel yapımı aşamasına gelindi.

İkinci Devlet Hastanesinin hayata geçmesi için 2018 yılını iple çeken Bayburtlular, yapılacak olan yeni hastane tamamlandığında sağlık konusunda sorunlarının da asgariye inmeyini bekliyor.

Yaklaşık 10 gün önce Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın Bayburt ziyaretinde temelleri atılan yeni devlet hastanesinin inşaatında hummalı çalışmalar devam ediyor. Kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle çalışmaların güçlükle yürütüldüğü inşaat alanında mevsim şartlarının el verdiği sürece çalışmaların devam edeceği öğrenildi.

Yeni hastane binasının inşaat alanı 9.800 m², kapalı alanı ise 54.500 m² olacak. Hastane içerisinde 55 poliklinik, 12 yataklı klinik, 7 ameliyathane ve 25 yoğun bakım ünitesi yer alacak. Hasta odaları ise otel sistemindeki şartlarda oluşturulacak.

 

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • FATİH
  31 Ekim 2017 09:40

  cok merak ediyorum eski olan hastane ne olacak? ikinci sorum ise bayburtta cok nufuslu bir yer değil bende bu yatırım yerine göç sorunu engelliycek yeni bir vizyon olsa daha iyi olmazmıydı yazıktır günahtır arkadaşlar yapsanız bile dr bulunmuyor

 • Bayburtlu
  31 Ekim 2017 13:01

  Bayburt menfaat şehri olmuş. Fatih arkadaşımızın da her halde eski hastanenin olduğu yerde bir menfaati var. Zaten Eski Hastane Kadım Doğum hastanesi olacak ve Bayburt için küçük bir hastanedir. Yeni hastanenin kapasitesi yeri konumu çok iyi. Erzurum Trabzon’a gitmeye de gerek kalmayacak . Allah aşkına daha ne istiyoruz.

 • Sinirhastası
  31 Ekim 2017 13:04

  Sayın yetkililer,
  sayın bakan bey, milletvekilimiz. vali bey, belediye başkanımız..
  bayburtta bundan yıllar önce bir kentsel dönüşüm uygulaması yapılacak diye haberler yapıldı…. geçtiğimiz günlerde de eski ilan edilen uygulama alanlarına yeni alanlar eklendi galer mah hamam ve çevresi kışla çeşmesi çevresi v.s..

  ancak gelin görünki hiç kimseden bu konuda yeterli bir açıklama duyamıyoruz.. bakınız bir çok kişi bu sözde kalan laflar yüzünde evini tamir ede miyor.. evini satamıyor yıkılan viranelerine yeniden yapı ruhsat alamıyor.. ortada elle tutulur gözle görülür maddi evraka projeye dayalı bir çalışma olmadığı halde vatandaşın eli kolu bağlanarak öylece bekletiliyor…

  bir vatandaş olarak soruyorum… başka vilayetlerde özellikle doğuda bayburttan sonra ortaya atılan fikri projeler bir bir bitirilme aşamasına gelmişken bu memleketimizin hali neden böyle … yahu allah aşkına 2013te veysel şaban karasakl mah için proje yapılıyor onaya vereceğiz 555 bin m.kare denildi… bir vatandaş olarak soruyorum bizleri daha ne kadar oyalayacaksınız evimin çatısından su akıyor.. 50 yıllık yapımın temeli çöküyor korozyonlar var duvarı sarı taş araba geçince sallanıyor.. yeniden yapayım diyorum .. kamu kentsel dönüşüm gelecek diye elimi kolumu bağlıyor..komple satayım diyorum alacak adam buranın gelecekte durmunu ne olacak bilmiyoruz diyor… ya hani vatndaşın güvenliği hani afet riskindeki samimi tavrınız..bayburtta kamu artık hizmet ediyoruz diye bu millete eziyet etmeyi bıraksın.. lütfen artık yeterrrrr… çoluk cocuk bir kış daha gecireceğiz sonra kalkıp bize demeyin 2019 seçim moduna girdik başka zamana kaldı..bir yetkili çıkıpta açıklama yapsın
  sayın bayburt medya yetkilileri sizden ricamda bu konuyu haberleştirmeniz .. sizde bu konuda sessiz kalmayınız..

 • Ednan
  31 Ekim 2017 17:19

  Sağlık alanında modern dünyayı yakalamamıza vesile olan Değerli sağlık bakanımız başta olmak üzere emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.