Dolar 32,1808
Euro 34,9432
Altın 2.425,61
BİST 10.676,65
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bayburt 22°C
Az Bulutlu
Bayburt
22°C
Az Bulutlu
Sal 22°C
Çar 24°C
Per 22°C
Cum 20°C

Yıl Süresince Devam Edecek…

Yıl Süresince Devam Edecek…
25 Şubat 2014 19:36 | Son Güncellenme: 5 Aralık 2014 01:13
A+
A-

Vergi Haftasının 25’ incisi ülke genelinde olduğu gibi, Bayburt’ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başlandı. Bayburt Valisi  Mükerrem Ünlüer’i ziyaret eden Defterdar Davut Karadağ defterdarlık çalışanları ile birlikte, günün anısına Vali Ünlüer’e plaket takdim etti.

Defterdar Davut Karadağ vergi haftası nedeniyle Vali Ünlüer’in makamında aşağıdaki açıklamayı yaptı.

Karadağ, ”  Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincini oluşturmak ve vergiye gönüllü uyumu artırmak amaçlarımız arasındadır. Köklü bir vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun oluşturulamadığı bir toplumda yeterli düzeyde vergi toplanamayacağı açıktır. Vergi Haftası etkinlikleri ile vatandaşlarımızda vergi bilincinin oluşturulması, vergiye gönüllü uyumun sağlanması, idare – mükellef arasında güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi suretiyle değişimin sürekli hale getirilmesi hedeflenmektedir. Bu doğrultuda, Vergi Haftasında bir taraftan geleceğimizin vergi konusunda bilinçli ve kararlı mükellefleri olacak çocuklarımıza ve gençlerimize Vergi ve Gelir İdaresi tanıtılırken, diğer taraftan mükelleflerimiz ve vatandaşlarımızla çeşitli platformlarda bir araya gelerek etkili bir iletişim ortamının sağlanmasına çalışılacaktır. Vatandaşlarımıza vergi vermenin bir ödev, bir zorunluluk ama bunların hepsinin ötesinde bir vatandaşlık görevi olduğu hatırlatılacaktır. “dedi.

Sağlıklı vergi toplamanın temelinin kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasına ve belge düzeninin yerleşmesine dayandığına değinen Karadağ, ” Bu nedenle haksız rekabetin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin, sosyal dengelerdeki huzursuzluğun, kamu yatırımlarındaki azalmanın ve toplumsal değerlerdeki aşınmaların önlenmesi için kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınması bir zorunluluktur. Vergi gelirlerinin adil, etkin ve verimli bir şekilde toplanması, akılcı, uygulanabilir bir vergi sistemiyle, kamu maliyesinin temellerinin sağlamlaştırılması ve ekonomisiyle de güçlü bir Türkiye’ye ulaşılması çalışmalarında amacımız; vatandaş ve vergi mükelleflerinin vergiyi gönüllü ödeme alışkanlıklarının arttırılması, toplumda vergi bilinci ve ahlakının ön plana çıkartılması, sağlıklı bir vergi bilincinin toplumun tüm katmanlarına yaygınlaştırılmasını sağlamak ve mükelleflerimiz ile vergi idaresi arasında güvenilir temellere dayalı ilişkiler yaratmaktır.”diye konuştu.

Karadağ, 25 inci Vergi Haftası münasebetiyle Bayburt’taki tüm mükelleflere ve çalışma arkadaşlarına sağlık, başarı ve bol kazançlar diledi.

Vergi haftası etkinlikleri olarak hafta boyunca 24-28 Şubat 2014 tarihleri arasında Saat kulesi Meydanında Danışma ve Bilgilendirme Amaçlı mobil stant kurulacak.

Defterdarlık personeli, Belediye başkanı, Rektör, Milli Eğitim Müdürü, SMMM Oda Temsilciliği, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Ziraat Odası Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı ziyaret edilecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenecek İlkokul ve Ortaokullardan toplam 80 öğrencinin davet edilerek defterdarlık tanıtılacak. Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak görüşme sonucunda belirlenecek ortaokulda vergi konulu Konferans verilecek.  Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak görüşme sonucunda belirlenecek Köy İlkokulları ziyaret edilecek. Aydıntepe Malmüdürlüğü ziyaret edilecek. Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak görüşme sonucunda belirlenecek Köy İlkokullarının ziyaretinden sonra Demirözü Malmüdürlüğü ziyaret edilecek.

03 Mart 2014’te Vergi Rekortmenlerine yönelik yemekli plaket töreni düzenlenecek. 04 Mart’ta ise Vergi Mükellefleri iş yerlerinde ziyaret edilecek. Aynı gün Defterdarlık Personeli ve Yöneticileri arasında yemekli toplantı düzenlenecek.

05 Mart’ta Vergi Mükellefleri iş yerlerinde ziyaret edilecek. Aynı gün huzurevi ziyaret edilecek. 06 Mart’ta Vergi mükellefleri iş yerinde ziyaret edilmeye devam edilecek.

07 Mart’ta Bayburt Üniversitesi Rektörlüğünce Vergi Konulu Panel düzenlenecek.

15 Mart’ta Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Satranç turnuvası ve Bayburt’ta düzenlenen Öğrencilere Yönelik Vergi Konulu Sloganlı Afiş Yarışması ödül töreni yapılacak.

21 Mart’ta ise Defterdarlık personeline yönelik Kişisel Gelişim Semineri düzenlenecek.

28 Mart’ta Defterdarlık Brimleri arasında yapılacak halı saha futbol turnuvası ödül töreni yapılacak.

10 Mayıs 2014’te Maliye Hatıra Ormanına fidan dikilecek.

24 Şubat -30 Nisan 2014 tarihleri arasında kentte yayın yapan yerel radyo ve gazetelerde vergi haftası ile ilgili yayın ve yazılara yer verilecek.

24 Şubat – 30 Nisan 2014 tarihleri arasında kentte oynanacak spor müsabakalarında, takımların sahaya “Vergi” konulu afişlerle çıkmaları sağlanacak.

24 Şubat – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında şehrin muhtelif caddelerine “Vergi” konulu afişlerin asılacak.

24 Şubat – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında Defterdarlık İnternet sitesinde hazırlanan afiş ve banner reklamları yayınlanacak.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.