Vali Ustaoğlu, “Öğrencilerimiz Mağduriyet Yaşamayacak”

 • Haberin Tarihi: 4 Ekim 2016
 • Bu haber 2706 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Vali Ustaoğlu, “Öğrencilerimiz Mağduriyet Yaşamayacak”

Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Yurt-kur İl Müdürü Şerif Bayram, Aras Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi İl Müdürü Mete Karslıoğlu ve Karayolları 106. Şube Şefi Burak Şara ile Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’ya bağlı yurtlar ve Bayburt Üniversitesi yeni kampüs alanına giden yolda incelemelerde bulundu.

Bayburt Üniversitesi’nin 10 Ekim’de başlayacak olan yeni akademik yılı öncesi Bayburt – Demirözü yol güzergahında bulunan KYK yurt binası ve yeni kampüs alanına giden güzergahta incelemelerde bulunan Vali İsmail Ustaoğlu eğitim sezonu başlangıcına kadar devam eden çalışmaların tamamlanması yönünde talimat verdi.

Öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için gerekli tedbirleri aldıklarını ifade eden Vali İsmail Ustaoğlu, “Üniversitemizin bir hafta sonra başlayacak olan akademik yılı öncesinde öğrencilerimizin gerek yurtlarına gerekse okullarına ulaşım noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda Bayburt – Demirözü yol güzergâhında devam eden bir yol çalışması mevcut. Bu çalışmaların öğrencilerimize mağduriyet yaşatmaması ve herhangi olumsuz bir duruma sebebiyet vermemesi için yapılacak çalışmaları değerlendirdik. Öğrencilerimizin burada bulunan yurt ve yeni kampüs alanına daha rahat ve güvenli bir şekilde ulaşımlarının sağlanması noktasında talimatlarımızı bildirdik. Mevcut olan birkaç problemin de çözülmesiyle eğitim öğretim dönemine sorunsuz bir şekilde başlamak istiyoruz.” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • İsimsiz
  4 Ekim 2016 11:01

  Allah’tan valimiz ilgilendi yoksa kimsenin yapacağı yoktu. 1 yıldır çamurların içinden gezip duruyorduk. Vali ilgilenmese heralde kimsenin umrunda olmayacaktı.

 • dusunur69
  4 Ekim 2016 17:16

  devletimizin yönetim kadrolarında böyle çalışkan bilinçli yöneticilere her zaman ihtiyaç vardır.demirözünden gelirken bundan 3 yıl önce boş bir araziye bakıyorduk ve orada bir tabela vardı. Bayburt Üniversitesi Kampüs Alanı hep sorardım burada üniversite nerede. Şimdi gelirken bakıyorum da ORAYA BİR ŞEHİR KURULDU. Emeği gecen herkese Bayburtlular adına teşekkür ediyorum. Parçalarda boğulup bütünü görmemek hayırsızlık olur.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.