Vali Pehlivan Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi

  • Haberin Tarihi: 1 Haziran 2019
  • Bu haber 204 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vali Pehlivan Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi

 

Karayolu Trafik Güvenliğine ilişkin emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen “Bu Kemer Sana Çok Yakışır” konulu fotoğraf, kısa film, afiş ve slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilere Vali Ali Hamza Pehlivan tarafından çeşitli hediyeler verildi. 

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı’nca düzenlenen yarışmada Gökçedere İmam Hatip Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Ahmet Aşkın slogan kategorisinde birinci, 8. sınıf öğrencisi Muhammed Furkan Aşkın da yine aynı kategoride yedinci oldu. Okulun 7. sınıf öğrencisi Ayşenur Şeker ise Afiş kategorisinde Türkiye dokuzunculuğu elde etti.

Ahmet Aşkın, Furkan Aşkın ile Ayşenur Şeker’i makamında ağırlayan Vali Pehlivan öğrencileri elde ettikleri başarı dolayısıyla tebrik etti. Vali Pehlivan trafikte karayolu güvenliğinin sağlanması ile emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik İçişleri Bakanlığı tarafından son dönemde önemli projelerin hayata geçirildiğine dikkat çekerek, “Trafik konusu bir gün ya da bir haftanın meselesi değil. Bütün ömrü kapsayan bir konu. Ömrümüz boyunca bu konudaki hassasiyetin sürdürülmesi lazım.” dedi. 

Vali Pehlivan öğrencilerin, trafik konusuna İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye çapında düzenlenen slogan ve afiş yarışmasında derece elde etmelerinin kendilerini ayrıca sevindirdiğini dile getirdi.  

Vali Pehlivan bir süre çalışmaları hakkında bilgiler aldığı öğrencilere çeşitli hediyeler vererek derslerinde başarılar diledi.  

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, 4. Sınıf Emniyet Müdürü Sefa Taşan, Komiser İsmail Kılıç ile öğretmenler yer aldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.