Üst Geçit Mi, “Süs Geçit Mi”? Vatandaş İsmini Değiştirdi

 • Albümün Tarihi: 2 Aralık 2017
 • Bu Albüm 1072 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt şehir merkezi şehirlerarası karayolu üzerine 4 yıl içerisinde yapılan 3 adet üst geçit yayalar tarafından rağbet görmüyor.

2014 yılında karayolları tarafından ilki yapılan ve Bayburt Üniversitesi Dede Korkut kampusünün karşısında bulunan üst geçit kullanılmıyor. Yolun karşı tarafına geçmek isteyen vatandaşlar üst geçit yerine yoğun araç trafiğine rağmen karayolu üzerinden geçmeyi tercih ediyorlar. Diğer 2 adet üst geçitleri ise vatandaşlar kullanmak yerine yoğun araç trafiğine aldırış etmeden karayolundan karşıdan karşıya geçiyor.

Hafta sonu olmasına rağmen 10 dakika içerisinde yapılan çekimlerde yolun her iki tarafına geçmeye çalışanların hiç birisi üst geçidi kullanma ihtiyacı duymadılar. Nedenini sorduğumuz vatandaşlar kullanmadıkları üst geçitlerin “süs geçit” olduğunu nitelendirerek, başta engelliler, yaşlılar, kalp hastalığı olanlar, hamileler ve çocukların üst geçit kullanmalarının imkansız olduğunu belirtiliyor. Ayrıca karayolunun şehir merkezinden geçmesi kentin yaşanabilirliğini ve cazibesini ortadan kaldırdığını ifade ediyorlar.

Karayolunu kullanmak mecburiyetinde olan başta üniversite öğrencileri, Genç Osman mahallesi sakinleri ve eski sanayi esnafı, her gün tehlikeli geçişleri yaşamak mecburiyetinde kalıyorlar. 

Görüntüler hafta sonu olmasına rağmen yayaların nedenli tehlikeli durumlarla karşılaştığı bir kez daha kameralara yansımış oldu. Üst geçidi kullanmaları gereken vatandaşların ise umursamaz tavırları dikkat çekiciydi.

 

Bu yazıya 6 Yorum Yapıldı.

 • BAYBURT KALESİ
  2 Aralık 2017 21:18

  SÜS geçit de diyemeyiz……Çünkü çirkinlik ve kirlilik arz ediyor…
  Vatandaş , alt geçit istedikçe ,inadımıza ÜST geçit yapıyorlar…
  Fazla yoruma gerek yok…..

 • mücahit
  2 Aralık 2017 22:38

  üstgeçidin kullanılmasını tesvik edilmesi için o ara iyi kapatılmalı ki millet mecbur bırakılsın ve zamanla insanımız o üstgeçide alışır.Alışma meselesi…dikkatsiz insan işi değil ben ordan geçmeye kalsam yaya geçerim .Zorunlu olması şart tabelalar asılmalı…özellikle o ara çitlerle kapatılmalı sağlam bir şekilde

 • sahipsiz Bayburt
  3 Aralık 2017 11:07

  Mücahit kardeşim, bu memleketin yaşlısı ve hastası var…
  Üst geçidi şart olan yere yaparsın, Bayburt’a en az böyle 10 tane
  geçit yapılması gereken nokta var.. 8 tanesi alt geçit olarak
  yapılması lazım ki , kullanışlı olsun….
  Kendi ifadenizle , mecbur bırakarak çözüm getirmeniz ,vatandaşa
  hakaret oluyor…Saygılarımla..

 • bayburt
  5 Aralık 2017 06:48

  her senenin 7 ayı kış olan memlekete alt gecitmi gerkiyor yoksa sadece görüntü olsun diye taş yığınından ibaret olan üst gecit mi gerkiyor bu soruya cevap versinler sadece ayrıca engelli vatandaşlarımızın bu konudaki sıkıntıları hiç mi akıllarına gelmiyor

 • isa
  6 Aralık 2017 12:36

  burası kış memleketi buz tutan merdivenlerden insanlar nasıl çıksın haber olsun diye haber etmeye gerek yok neden yürüyen merdiven yapılmıyorda insanları zora sokuyorlar ..bu arada yürüyen merdiven yapıldığında ise engeller için asansör yanı başında olur .Lütfen vizyonumuzu değiştirelim kimse bu duruma mecbur bırakılamaz yeter artık başka illeri Bayburt’la karşılaştırmakdan bıktık Türkiye ‘de çoğu il kış memleketi bunu yazmakdan geri kalmiyicam 81 ilden 69 plakalı il olduysak artık değişiklik istememiz ne kadar yalnış olabilir ki …

 • GARİP BAYBURT
  6 Aralık 2017 21:41

  MAALESEF BAYBURT HALKININ MENFAATLERİNİ DÜŞÜNMEYEN VARSA YOKSA KENDİ ÇIKARLARINI DÜŞÜNENE BİR AVUÇ İNSAN BAYBURTU KENDİ İSTEDİKLERİ GİBİ ŞEKİLLENDİRİYORLAR DAHA DA ACI OLAN İSE BU ŞEHİRDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIN BUNUN ÜZERİNDE HERHANGİ BİR DENETLEME HAKKI OLMAMASI BUNDAN ACI NE OLABİLİR ACABA VATANDAŞ KENDİ İSTEDİĞİNİN BELEDİYEYE YAPTIRAMIYOR VE ÇİLE ÇEKMEYE DEVAM EDİYOR YAZIK ÇOK YAZIK

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.