Üniversitesi Öğrencilerinden Kültür ve Edebiyat Dergisi

  • Haberin Tarihi: 4 Nisan 2018
  • Bu haber 349 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Üniversitesi Öğrencilerinden Kültür ve Edebiyat Dergisi

Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Mühendislik Fakültesi öğrencileri, “Mürekkep Lekesi” isimli dergi çıkardı. Gençlik kültürünü edebiyatla birleştiren derginin ikinci sayısı çıktı. 

Öğrencilerin bireysel çabaları ve üniversitenin desteği ile çıkan Mürekkep Lekesi dergisi, henüz oldukça yeni olmasına rağmen çok sayıda okuyucunun ilgisini çekti. Bu dergi ile kendilerini ifade etme fırsatı bulduklarını ve öğrencilere edebiyatı sevdirmek istediklerini söyleyen dergi ekibi, gelecek sayılarda içeriği daha fazla zenginleştireceklerini ve üniversite kültürünü yansıtan bir eser ortaya koyacaklarını ifade etti. Ekip ayrıca, derginin herkese açık olduğunun altını çizerek, tüm öğrenci ve akademisyenlerin yayın sürecinde yer almasını çok istediklerini belirtti. 

Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun’a ilgilerinden dolayı özellikle teşekkür eden öğrenciler, üniversitenin desteğini her aşamada hissettiklerini dile getirdi.  

İkincisi çıkarılan dergi ekibi, Aykut Palabıyıklı, Zeynep Şahin, Adnan Hancı, Şensu Şen, Fatih Abaylı, Özge Çakır ve Muhammed Ali Atıcı’dan oluşuyor.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.