Uluslararası Organik Tarım ve Biyoçeşitlilik Sempozyumu

  • Haberin Tarihi: 27 Eylül 2017
  • Bu haber 1295 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Uluslararası Organik Tarım ve Biyoçeşitlilik Sempozyumu

Bayburt Üniversitesi’nce organize edilen “1. Uluslararası Organik Tarım ve Biyoçeşitlilik Sempozyumu” başladı.

1.Uluslararası Organik Tarım ve Biyoçeşitlilik’ Sempozyumu Açış Konuşmaları İle Başladı

Bayburt Üniversitesi Bâberti Külliyesi, 15 Temmuz Milli İrade  Konferans Salonu’nda düzenlenen I. Uluslararası Organik Tarım Ve Biyoçeşitlilik Sempozyumu Ve Çalıştayı 27 Eylül 2017 tarihinde başladı.

Açış konuşmasını Bayburt Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Vecihi Aksakal yaptı.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun konuşmasında, ‘Bayburt Üniversitesi olarak bu sempozyumun bizim için çok büyük önem taşıdığını, misyon farklılaşmasına gidileceğinden üniversite olarak iki alan seçtiklerini, birincisi sosyal bilimler diğerinin ise organik tarım olduğunu belirtti. 20’e yakın kurum, 50’yi aşkın üniversiteden ve 200’ün üzerinde bilim insanının katıldığı sempozyumun Bayburt Üniversitesi’nin misyon farklılaşması yönündeki çizgisiyle birebir örtüştüğünü, sempozyumun sonuç bildirgesinden yerel ve ulusal anlamda yön verecek bir takım tespitler beklediğini kaydederek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Ayrıca Bayburt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Abdurrahman Sefalı tarafından düzenlenen Biyoçeşitlilik konulu resim sergisi katılımcıların beğenisine sunuldu.

Devam eden sempozyumda yurt içi ve yurt dışından gelen 200’e yakın akademisyenin 186 bildiri sunacağı belirtildi.

[videojs_hls url=”https://live75.vkuserlive.com/637608/live/292430395/d1RnF9QktnYUJpNnhtP01bTA/playlist.m3u8″]

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.