Ülkü Ocaklarından Türkmenlere Yardım Kampanyası

  • Haberin Tarihi: 30 Kasım 2016
  • Bu haber 783 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ülkü Ocaklarından Türkmenlere Yardım Kampanyası

Ülkü Ocakları Türkiye Genelinde Türkmenlere yardım kampanyası başlattı.

Ülke genelinde başlatılan kampanya konusuyla ilgili açıklama yapan Bayburt Ülkü Ocakları Başkanı Muhammet Kılıç şunları söyledi:  “Türk Milleti kutlu ve köklü mazisiyle, ses bayrağı Türkçesiyle, yüksek kültür ve yüce ülküleriyle Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar büyük bir coğrafyayı vatanlaştıran nitekim millet olma şuuruna çoğu topluluktan önce ulaşan kudretli bir millettir. Türk Milliyetçileri ise bu büyük milletin mensubu olmanın bilinciyle gece gündüz demeden, dur durak bilmeden milletinin ülküleri için ömürlerini vakfeden kişilerdir.

Bugün Halep kuşatma altında, Kerkük yalnız, Musul boynu büküktür. Kış mevsiminin de başlaması ile beraber gerek Türkiye’ye göç etmiş gerekse sınır bölgelerimizde hayatlarını idame ettirmeye çalışan soydaşlarımız için şartlar ağırlaşmaktadır. Ülkü Ocakları olarak soydaşlarımızın sıkıntılarını gidermek, dertlerini paylaşmak ve yanlarında olduğumuz bir kez daha göstermek adına yurt genelinde ayni yardım kampanyasına başlatmış bulunuyoruz. Kampanyamız kapsamında bölgenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan liste dışında hiçbir yardım malzemesi kabul edilmeyecek olup yardımlarını soydaşlarımıza ulaştırmak isteyen gönüldaşlarımız ocak binasına ve ilgililere ulaşarak katkıda bulunabileceklerdir. Toplanan yardımlar Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından ihtiyaç ve aciliyet durumlarına göre soydaşlarımıza ulaştırılacaktır.

Yardım Kampanyasında Toplanacak Olan Ayni Yardımlar:

Battaniye

Sünger yatak

Kışlık ayakkabı

Bebek bezi

Bebek maması

Hasta bezi

Kuru bakliyat

Konserve yiyecekler

Un

 Yağ

Su

Salça

İrtibat:05312627769-05427124207-Bayburt Ülkü Ocakları Binası

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.