Ülkü Ocakları “Kızılelma’ya Kutlu Yürüyüş Gecesi” Düzenledi

  • Haberin Tarihi: 8 Aralık 2018
  • Bu haber 302 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ülkü Ocakları “Kızılelma’ya Kutlu Yürüyüş Gecesi” Düzenledi

 

Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanlığı, “Kızılelma’ya Kutlu Yürüyüş” gecesi düzenledi.

Kapalı spor salonunda gerçekleşen programa yoğun ilgi vardı. Gecede, Burçe Bozkurt, Gürbüz Gözüm, Ahmet Öngel, Atilla Yılmaz ve Ali Kınık sahne aldılar.

Ülkü Ocaklarının düzenlediği geceye, Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanı Fatih Ötünç, MHP MYK Üyesi İdris Aydın, MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, MHP Merkez İlçe Başkanı Muharrem Baykal, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk, Bayburt Eski Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, İşadamı Muhammed Karaoğlu, STK Temsilcileri, çevre illerden gelen Ülkü Ocakları ve MHP yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

İskender Kömürcü ’nün sunumu yaptığı gecenin ilk konuşmacısı Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanı Fatih Ötünç şunları söyledi:

Bin yıllık vatan toprağımızın, her karışını, renk renk, desen desen temsilen bugün buraya, bizimle aynı duygu iklimini paylaşmaya gelen büyük Türk Milletinin asil evlatları.

O ecdat ki, sinelerini cayır cayır yakan şahadet arzusunu varılacak en büyük hedef kızıl elma bilmiştir. Dünün ülkücüsü kahraman ecdat, hak yoluna baş koymuştur. Bilesiniz bugünde aynıdır, karakter aynıdır, düşünce aynıdır, iman aynıdır, atılganlık ve cesaret aynıdır.

Türk’ün töresine, kültür ve medeniyetine hasımlık edenin karşısında törenin, tarihin ve Kültür’ün şahididir. Zulme karşı adaletin, karanlığa karşı aydınlığın şahididir. Ocaklar tüttükçe, Kürşatların, Alparslanların, Gazi Osmanların rüyası, gönüllerde bir kor halinde varlığını sürdürür. Ocak önemlidir, ocak umuttur, ocak inançtır, ocak kardeşliktir, ocak ailedir.

Ülkü ocakları; şahit olanların,  ahitlerine bir ömür sadık kalanların, bir gönle girmenin en büyük fetih olduğunu bilenlerin, Allah’ın adını yeryüzüne yaymak ve aleme düzen vermek için canla başla çalışan nesillerin yetiştiği mekanlardır. Türk Milletinin gençlik aşısı olan ülkü Ocakları’nın, kirli ve karanlık ellere teslim edecek tek bir ferdi yoktur. Gençliğimizi, uyuşturucu, alkol, kumar ve benzeri alışkanlıklarla yok etmeye çalışanlara karşı, ülkü ocakları kale gibi sapasağlam ve dimdik ayaktadır ” dedi.

MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap ise salonu dolduran davetlilere kısa bir konuşma yaptı.

Daha sonra Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanı Fatih Ötünç’ün kızı Hilal Ötünç salonu dolduran tüm davetlilere Andımızı okutarak müthiş bir ambiyansın oluşmasına sebep oldu.

Konuşmaların ardından ilk olarak genç sanatçı Burçe Bozkurt sahne aldı. Daha sonra sırasıyla, Gürbüz Gözüm, Ahmet Öngel, Atilla Yılmaz ve “Ali Ayşeyi Seviyor” şarkısıyla milyonların gönlünde taht kuran Ali Kınık sahne alarak birbirinden güzel eserleri seslendirildiler.

Gecenin sonunda programa katılan sanatçılara hediyeler takdim edildi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.