Ulaştırma Elektronik Takip Denetim Sistemi Toplantısı Düzenlendi

  • Haberin Tarihi: 5 Temmuz 2019
  • Bu haber 288 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ulaştırma Elektronik Takip Denetim Sistemi Toplantısı Düzenlendi

 

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde U-ETDS Sistemi ve Sayısal Takograf Sistemi Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürütülen proje ile Bayburt Ticaret  ve Sanayi Odası koordinasyonunda Bayburt’ta Ulaştırma Elektronik Takip Denetim Sistemi(U-ETDS) ve Sayısal Takograf Sistemi Bilgilendirme toplantısı Şair Zihni Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.

Ulaştırma Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Genel Müdür yardımcısı Ufuk Korkmaz, Bilgi İşlem Daire Başkanlığında görevli yazılım uzmanları, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Karayolları Erzurum Bölge Müdürlüğü ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden uzmanların katılımıyla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Bayburt, Erzurum ve Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odaları ilgili personeli ile üç ilden sektör temsilcileri katıldı.

Bayburt TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Seyhan’ın açılış konuşması ile başlayan programda  katılımcılara Ulaştırma Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Korkmaz, Bilgi İşlem Daire Başkanlığında görevli yazılım uzmanı Dursun Savaş, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Uzmanı Fatih Ertan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden uzman Şevval Teker tarafından U-ETDS Sistemi ve Sayısal Takograf Sistemi mevzuatlarında yapılan değişikliklere dair bilgiler verildi.

Karayolu Taşıma Yönetmeliği ve ilgili mevzuata göre U-ETDS sistemi tanıtımı ile Sayısal Takograf Sistemi tanıtımlarının ardından gerçekleşen soru-cevap bölümünün ardından program sona erdi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.