Ücretsiz Dolmuş Hizmeti Vatandaşı Memnun Ediyor

 • Haberin Tarihi: 25 Ağustos 2017
 • Bu haber 814 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Ücretsiz Dolmuş Hizmeti Vatandaşı Memnun Ediyor

Bayburt’un en eski mahallelerinden birisi olan Zahit Mahallesine belediye tarafından dolmuş servisi konulması mahalleliler tarafından memnuniyetle karşılanırken, başka mahallelerden istek var.

Özel dolmuşların güzergahı dışında bulunan Zahit mahallesinin üst kısımlarına Bayburt Belediyesi tarafından 2017 yılının ilk günlerinden beri uygulamaya konan dolmuş servisi hafta içerisinde günde 3 olmak üzere hafta sonlarında ise 2 sefer servis yapıyor. Gün içerisinde sabah 9.30, 15.30 ve 16.30 saatlerinde saat kulesi meydanından kalkan araç güzergah olarak eski taş köprüsü, mevlana camisi yanından devam ederek Atatürk ilköğretim okulu yanından geçerek huzur evine kadar gidiyor. Dolmuş servis aracı aynı güzergahtan dönerek saat kulesi meydanına kadar geliyor. Zahit mahalleliler söz konusu yol güzergahında istedikleri yerde servis aracına binebiliyorlar.

Zahit mahallesinde ikamet eden ve günde ortalama 100 civarında insanın servis hizmetini veren Bayburt Belediyesi, bu hizmet karşılığında ücret almıyor. Aylardır bu hizmetten yararlananlar memnuniyetlerini dile getirirken, diğer taraftan dolmuş güzergahında bulunmayan Esentepe mahallesinde ve Gençosman mahallesi aslan dağı mevkisine yakın bölgelerde ikamet edenlerde, belediyenin bu hizmetinden yararlanmak istiyor.  

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • ali
  26 Ağustos 2017 08:12

  güzel bir hizmet fakat her mahalleye konullmalı ve günlük belirli saatlerde olmalı gerekirse belediye ye katkı için yaşlılara,askerlere,şehit ailelerine vs ücretsiz diğer vatandaşa çok cüzi bir fiyatla belediye dolmuş işine girmeli ve bayburt taki dolmuşçulara fırsat verilmemeli bayburt gibi bir yerde 850 ile 1 trilyondan dolmuş plakaları satılıyor kazanmıyorlarsa bu fiyat neden belediye bu alanda mutlaka olmalı ve ayrıca yeni dolmuş plakası ihaleye çıkarmalı 30 plaka çıkarsa 1 trilyonda 30 trilyon belediye kasası dolar bayburt taki dolmuşçularda sürekli zam zam tutturmaz kesinlikle olmalı inşallah yapılır

 • murat
  27 Ağustos 2017 10:20

  HELAL BAŞKANIM

 • yolcu
  27 Ağustos 2017 16:39

  Belediyemizin toplu taşıma işinde mutlaka olması lazım.Dolumuşlarıda mağdur etmeden geçmişte yapılan bu hizmeti tekrar geri istiyoruz…Birinci derece şehit yakınlarına,engellilere ,gazilere ve sosyal güvencesi olmayan gerçek ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olabilir ama diğer vatandaşlardan belli miktarda ücret alınması faydalı olacaktır.Saat başlarında her güzergahta toplu taşıma istiyoruz…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.