Türkiye Karması ve Bayburt Spor’dan Anlamlı Mücadele

  • Haberin Tarihi: 22 Ekim 2017
  • Bu haber 1110 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Türkiye Karması ve Bayburt Spor’dan Anlamlı Mücadele

Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi federasyonu (TMVFL) Türkiye Karması ve Bayburt Spor Veteranlar takımı Arakan’da yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla Genç Osman Stadyumunda mücadele ettiler.

Bayburt Valiliği, Bayburt Belediyesi, Bayburt Üniversitesi ve TMVFL Federasyonu’nun organize ettiği ve elde edilen gelirin Arakan’daki Müslümanlara bağışlanacağı müsabakada, Veteranlar Türkiye Karması Bayburt Spor Veteranlar takımını 4-1 mağlup etti.

Karşılaşmanın başlama vuruşunu Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Bayburt Milletvekili Doç.Dr.Şahap Kavcıoğlu yaptı.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi Federasyonu Başkanı Kenan Gürsu, Bayburt halkının karşılaşmaya olan ilgisinden ötürü teşekkür etti.

Genlere örnek olmak ve sosyal mesajlar verebilmek adına bu tür müsabakalar düzenlediklerini kaydeden Gürsu şunları söyledi: “Türkiye’nin her tarafında takımlarımız var. İlk olarak 17 takımla başladık. Sonra 48 takım, sonra 50 takım derken bu yıl itibariyle 60 takımımız var. Birde sosyal mesaj vermek için Türkiye karması takımı oluşturduk. Gençlerimize geleceğimize örnek olmak için böyle bir organizasyon içerisindeyiz. İlk mesajımız Bayburt’tan verelim istedik. Küçük bir şehrimiz ama yüreği çok büyük. Bayburt’a Bayburt halkına ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Karşılaşmanın ardından müsabakayı organize eden ve destek olan kurum ve kuruluşlara plaket ve madalya takdim edildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.