Türkiye Eğitim Gönüllüleri Baksı Müzesi’nde Sanatla Buluştu

  • Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2019
  • Bu haber 291 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Baksı Müzesi’nde Sanatla Buluştu

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 10-12 Temmuz tarihleri arasında Baksı Müzesi’nde düzenlediği sanat atölyeleriyle çocukları sanatla buluşturdu.  

10-12 Temmuz tarihleri arasında yapılan atölyeler Baksı Müzesi kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın desteği ile gerçekleşti. Işın Önol’un TEGV gönüllüleri ile gerçekleştirdiği atölyelerde baskı tekniği ile öz hikâyeler oluşturma, yaşam haritam ve halatlarla soyut sanat gibi çalışmalara yer verildi. Atölyelerin ardından, 12 Temmuz’da, Bayburt İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı ve Baksı Müzesi kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın da katılımıyla müzede bir şenlik düzenlendi.

Atölyelerde 2 gün boyunca yeni sanat teknikleri öğrenen Rize Öğrenim Birimi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı ve Düş Gezgini Ateşböceğinden katılan 19 gönüllü, etkinliğin son günü gerçekleşen şenlikte 100’ü aşkın Bayburtlu çocukla buluştu. Çocuklar burada, baskı tekniği ile öz hikâyeler oluşturdu, yaşam haritaları oluşturarak, halatlarla soyut sanat çalışmaları yaptı.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.