Türk Çayının Tanıtımı Bayburt’ta Yapılacak

  • Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2017
  • Bu haber 762 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Türk Çayının Tanıtımı Bayburt’ta Yapılacak

ÇAYKUR Türk Çayı Tanıtım Etkinliği’ 13 Temmuz Perşembe günü Bayburt Şehir Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Türkiye’de, Rize çayının en çok tüketildiği Bayburt ilinde ‘Bir yudum çay buluşması’ sloganı ile düzenlenecek ‘ÇAYKUR Türk Çayı Tanıtım Etkinliği’ 13 Temmuz Perşembe günü Bayburt Şehir Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerinde yetiştirilen dünyanın en doğal ve sağlıklı çayının tanıtımının yapılacağı ‘ÇAYKUR Türk Çayı Tanıtım Etkinliği’ programı Bayburt’ta gerçekleştirilecek. Türk çayının insan sağlığına yararları ve doğru demleme tekniklerinin görsel sunumlarla anlatılacağı etkinliklerde bir bardak çayla kentler arasında sevgi bağları oluşturulması hedefleniyor. Ödüllü çay içme yarışmalarının düzenleneceği etkinliklerde Rize ve Bayburt yöresi halk oyunları ekipleri de gösteriler sunacak. ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu katılımcılara Türk çayı hakkında bilgiler sunacağı etkinliklerde çay ikramları da yapılacak. Etkinlik, 12 Temmuz 2017 Perşembe günü saat 18:00’da Bayburt Şehir Parkı içerisinde gerçekleştirilecek.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Bayburt’ta düzenlenecek etkinliklere tüm hemşerilerini davet etti.  

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.