Tüketiciler Birliğinden Ekmek Zammına Tepki

 • Haberin Tarihi: 16 Mayıs 2017
 • Bu haber 866 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Tüketiciler Birliğinden Ekmek Zammına Tepki

Bayburt’ta ekmeğe yapılan zamma Tüketiciler Birliği Bayburt Şubesi başkanı Hayrettin Dilek’ten tepki geldi.

Ekmeğe yapılan zamla birlikte Bayburt’un en pahalı ekmeği tükettiğini ifade eden Tüketiciler Birliği Bayburt Şube Başkanı Hayrettin Dilek, yaptığı yazılı basın açıklaması şöyle;

“Ülkemizde ekmek halkımızın temel besin kaynağıdır. Günlük aldığımız enerjinin %45, proteinin % 47’lik kısmı ekmekten sağlanmaktadır. Günümüzde en ucuz karın doyurma yolu olan ekmeğe zam yapıldığı haberleri Bayburt tüketicisini daha da zor durumda bırakmakta ve adeta kara kara düşündürmektedir.

Bayburt’ta zamdan önce tartışılması ve çözüme kavuşturulması gerekenler, ekmeğin kalitesi, hijyeni, ekmek kasaların temizlik sorunu, ekmeğin açıkta satılması, ekmeğin mevzuatın emredici hükmüne rağmen poşetlenmemesi ve ilgili kuruluşlar tarafından gerekli ve yeterli denetimlerin yapılmaması sorunlarıdır.

Biz bu yüksek orandaki zammın Bayburt Esnaf Odaları Birliği tarafından ya da Bayburt Belediye Başkanı’ndan geri döneceğini ümit ediyoruz. 

Tüketiciler Birliği Bayburt Şubesi olarak çevre iller arasında yaptığımız araştırmaya göre en pahalı ekmeği Bayburt halkı tüketmektedir. Bayburt Tüketiciler Birliği, tüketiciyi yok sayarak üreticilerin tek başına belirleyeceği piyasa gerçekleri ile uyuşmayan bu türlü tarife talebini gerekirse yargıya taşımaktan çekinmeyecektir.  

İller Ekmek Gramaj Fiyat

Trabzon  300 GR  –  1,50 TL.

Erzurum 250 GR  –  0,90 TL.

Gümüşhane 400 GR  –  1.50 TL.

Erzincan  250 GR  –  1.00 TL.

Bayburt 250 GR   –  1.25 TL.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 9 Yorum Yapıldı.

 • Seko
  16 Mayıs 2017 20:55

  Baybury referandumda birinci oldugu icin ödül olarak bu birinciligi dogalgaz. Elektrik. Su. Ekmek. Kira. Kömür. Sebze. Meyvede vb. Birakmiyor.. 16 nisandan sonra sahlanacak dedikleri Turkiye zamlarla sahlaniyor.. Bayburtlu bunlari gormedigi surece perisan olmaya mahkumdur. Yine bir secim gelir yine kandirilir yine birinci cikar yine ilk zamlar bayburtta uygulanir.. hersey bize mustehaktir. Bakanimiz bile ses cikarmadigina gore bu zamlar az bile.. bu zamlari yapanlar gorevden alinmalidirlar. Gerci balik bastan kokmuş..neye yarar..

 • *FAKİR*
  16 Mayıs 2017 21:07

  SN VALİ SN BELEDİYE BAŞKANI*ÖZELLİKLE ESNAF DERNEKLER BŞK,.!!,SN TÜKETİCİLER BAŞKANIN,
  AÇIKLAMASINI(HABERİNİ)”BASINDA YAYIMLANDI,GEREKEN DURUMU VE *FAKİR*FUKARAYI
  DÜŞÜNEREK,GEREKEN TEDBİRİ ALACAĞINIZI ÜMİT EDEREK,SAYGILAR SUNARIZ*

 • Kenan
  17 Mayıs 2017 00:24

  Kendimizi yormaya yorum yazmaya değmez. İnşallah 3 TL olur.

 • BAYBURTLU
  17 Mayıs 2017 04:42

  BEN ASLINDA EKMEĞİN FİYATININ 25 KURUŞ ARTMASINA BU KADAR TEPKİ GÖSTERİLMESİNE ŞAŞIRIYORUM NEDEN BU KADAR TEPKİ YANİ 25 KURUŞ ARTMIŞ YANİ BU ZAMANA KADAR EKMEK FİYATINDAN ÇOK DAHA ÖNEMLİ KONULAR VARDI BU KADAR SES ÇIKARMAK İÇİN O ZAMANLAR HERKES SUS PUSTU KİMSE VAZİYETTEN ŞİKAYETÇİ DEĞİLDİ YANİ BAYBURTTAKİ GÖÇ EKMEK ZAMMINDAN DAHA MI DEĞERSİZDİ BAYBURTTA İŞ İMKANININ OLMAMASI EKMEK ZAMMINDAN DAHA MI ÖNEMSİZDİ BAYBURTTA SANAYİ TURİZM HAYVANCILIK EĞİTİM TARIM OLMAMASI EKMEK ZAMMINDAN DAHA MI UMURSANMAYACAK BİR DURUMDU EY BAYBURT HALKI SES ÇIKARILMASI GEREKEN KONULARDA SUSUP DA DİĞERLERİNE NAZARAN ÇOK DAHA ÖNEMSİZ OLAN EKMEK ZAMMINDA BU KADAR İSYAN ETMENİZİ GERÇEKTEN ANLAMIYORUM YANİ AMACINIZ NEDİR GERÇEKTEN ŞUNU DÜŞÜNEMİYOR MUSUNUZ YANİ SİYASİ İKTİDAR KİM OLURSA OLSUN BUGÜN AKP YARIN BAŞKASI BİR ŞEHİR KENDİNİ BU KADAR SİYASİ İKTİDARIN ELİNE VERİR Mİ ALLAH AŞKINA HANGİ PARTİYE BU DENLİ OY VERİLİRSE BU OY ORANI O ŞEHİRDE BU PARTİNİN HER TÜRLÜ HAREKETİ YAPMASINA MÜSAADE EDER BAYBURTLU DA TAM OLARAK BUNU YAPIYOR KARDEŞİM BÜTÜN B AYBURT DESTEKLİYOR BU DESTEK ASLINDA SİYASİ ,İKTİDARA BAYBURT NEZDİNDE HER TÜRLÜ RAHATLIĞI VERİYOR BU ŞUNA BENZİYOR SİZİN BİR RAKİBİNİZ VAR ADAMIN ELİNE SİLAHI VERİYORSUNUZ ORADAKİ BİR VAHŞİ HAYVANI VURMASI İÇİN ADAM DA NAMLUYU VAHŞİ HAYVANA DEĞİL DE SİZE ÇEVİRİNCE HEMEN BAĞIRIYORSUNUZ BAYBURTUN DURUMU TAM OLARAK BUDUR ÖNCE KENDİNİ SİYASİ İKTİDARIN TAM ANLAMIYLA ELİNE TESLİM EDİYOR BU ASLINDA O İKTİDARIN BAYBURTTA YAPACAĞI HER ŞEYE ONAY VERMEK DEMEKTİR BİZİM İNSANIMIZ BUNU ANLAMIYOR SONRA DA NE OLDU İLK İŞLERİ EKMEĞE ZAM YAPTILAR BUNUNLA DA SINIRLI KALMAYACAKLAR BAYBURT 1. OLDUĞUNA GÖRE EN PAHALI ŞEHİR DE OLMASI GEREKİR DÜŞÜNCESİYLE HER SEKTÖR PAHALANACAKTIR ŞİMDİDEN SİZLERİ BİLGİLENDİRMİŞ OLAYIM BAYBURTUN BENCE YATIRIMDAN HİZMETTEN DAHA DA ÖNEMLİ OLARAK ZİHİNSEL ANLAMDA DEĞİŞİME İHTİYAÇ DUYMAKTADIR BUNU BAŞARABİLİRSE BAYBURT İÇİNDE BARINDIRDIĞI POTANSİYELLERİ ORTAYA ÇIKARABİLİR YOKSA İNANIN BAYBURTA DÜNYAYI AKITMAK DA FAYDA VERMEZ İNSANLARI CEZBETMEZ BU ŞEHRİ KALKINDIRAMAZ EVVELA BAYBURTLUNUN DÜŞÜNCE ŞEKLİ DEĞİŞMELİDİR DİYEREK İNŞALLAH BAYBURT BİR GÜN BÖLGENİN MERKEZİ OLUR BU SAYEDE İNSANLARI BURAYA ÇEKEBİLİR SAĞLICAKLA KALIN

 • hahmet
  17 Mayıs 2017 10:18

  Sekoyu taktir ediyorum. Kitabın ortasından yazıyor. Ekmek neden yapılır? Un, Yumurta, Tuz, Maya v.b. dış etkenler ise vergi, kira, araç yakıtı,işçi maaşı ve dükkan giderleri. Acaba hangisine zam geldi de ekmek fiyatı arttı? İşsizlikten dolayı geçim sıkıntısı çekenlere göç için bahane bekleyenlere güzel bir fırsat oldu. Doğrusunu söylemek gerekirse memleketimiz gibi göç veren illerde ekmek 50 Kr. minibüs 75 Kr. Mazot 2 Tl, doğalgaz yarı fiyatına, Asgari ücret 2000 tl olmalı.

 • bayburtlu
  17 Mayıs 2017 10:50

  Öncelikle Tüketiciler Birliği Derneği Yetkililerine teşekkür ediyorum. Konuyu çevre illerdeki durumu da dikkate alarak değerlendirmiş. Benim bir önerim var İŞKUR Kamu kurum ve kuruluşlarına gereğinden fazla elaman vererek insanları çalışmadan ücret almaya alıştırmak yerine, üretim yapan imalat sektörüne birer ikişer elaman versin , insanlar hem meslek öğrenirler, hem de üreticilerin maliyetleri düşmüş olur.

 • dr.
  17 Mayıs 2017 12:06

  VALLAHİ BEN DİYORUM EKMEK 5 TL OLSUN,DOGALGAZ DAHA ÇOK PAHALI OLSUN,ESNAF DAHA ÇOK BAGKUR PRİMİ ÖDESİN,GIDA FİYATLARI UÇSUN GİTSİN…KARDEŞİM KİMSE AĞLAMASIN HERKEZ HAYATINDAN MEMNUN….NİYE BUKADAR BU EKMEK İŞİNE KAFALAR TAKILDI ANLAYAMADIM.SANKİ HERŞEY ÇOK UCUZMUŞDA Bİ EKMEK Mİ PAHALI.

 • salih
  17 Mayıs 2017 12:40

  Nediyirsiz eve tandurmu yapak

 • Erhan
  17 Mayıs 2017 13:04

  Bir bardak cay bir lira bir ekmek bir lira el insaf

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.