Trabzon’dan Geldi, Bayburt’ta Topraktan Ekmekğini Kazanıyor

 • Haberin Tarihi: 26 Ağustos 2019
 • Bu haber 332 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Trabzon’dan Geldi, Bayburt’ta Topraktan Ekmekğini Kazanıyor

Trabzon’dan yıllar önce Bayburt’a gelen ve yaptığı işle ekmek parası kazanan Enver Parmak’ın söyledikleri bir çok gence ders verir gibiydi.  

Bayburt Trabzon karayolu üzerinde bulunan ve Bayburt’a bağlı olan Akşar Köyü yakınında yol kenarına kurduğu tezgahla ürettiği sebzeleri satarak ekmek parasını kazanan Enver Parmak (47) Bayburt’un verimli topraklarında her şeyin rahatlıkla yetiştiğini söylüyor.  

İlaçsız ve organik üretim yaptığını ifade eden Enver Parmak, “ Yaklaşık 12 yıldır Bayburt’a bulunuyorum. Akşar köyünün sınırları içerisinde kendime ait dört dönüm arazi üzerine mandıra kurdum. Büyükbaş hayvan besiciliği yapıyorum. İlk kez bu yıl sebze yetiştirip satmaya başladım. Tek başıma bu işi yapıyor ve rahatlıkla geçimimi sağlıyorum. Bayburt’un toprakları çok verimli. Özellikle güneşi sayesinde yetiştirmiş olduğunuz sebze ve meyvenin lezzeti güzel ve doğal oluyor. Bayburt’un genel olarak arazileri ve toprakları boş bekliyor. Buralarda sadece arpa ve buğday yetişmiyor. Her türlü sebze ve meyve yetişebiliyor. İşsiz gençlerin bu alanda rahatlıkla ürün yetiştirip para kazanma yolunu tercih etmelerini öneriyorum. Benim bunu yapmamdaki tek amacım ise, beni görenlerin bu işi yapmasını teşvik etmektir. Önümüzdeki yıllarda bu işi daha da geliştirerek yapmayı düşünüyorum” dedi. 

Bayburt’un verimli topraklarının ve etkili güneşinin değerini bilen ve tek başına Bayburt’ta yapmış olduğu sebze üretiminin özellikle işsiz gençler tarafından örnek alınması gerekir.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • ESLEM
  26 Ağustos 2019 11:39

  TRABZONLU BU KARDEŞİMİZİ TEBRİK EDİYORUM.
  ÇALIŞANA, ÜRETENE HELAL OLSUN.
  BAYBURTLU HEMŞEHRİLERİMİZE DE ÖRNEK OLSUN…
  YILLARDIR YETİŞMEZ DEYİP İŞİN KOLAYINA KAÇTIK.
  ÇALIŞIP EMEK VERİNCE BAYBURT’UMUZDA BİRÇOK SEBZE VE MEYVE YETİŞİYOR.
  YETER Kİ BİRAZ EMEK VERELİM…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.