Trabzon’da Bayburt Dernekleri Tek Çatı Altında Birleşiyor

  • Haberin Tarihi: 12 Temmuz 2019
  • Bu haber 214 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Trabzon’da Bayburt Dernekleri Tek Çatı Altında Birleşiyor

 

Trabzon’da faaliyet gösteren Trabzon Bayburtlular Dede Korkut Derneği ile Trabzon Bayburtlular Derneği yöneticileri tek dernek altında birleştirmek için düğmeye bastılar.

Trabzon’da önemli bir nüfusa ve özgül ağırlığa sahip olan Bayburtlular, Trabzon’da aktif hizmet yapan iki derneği birleştirmek ve güçlü bir dernek çatısı altında yeniden kenetlenmek için istişareleri başlattılar.

Kısa bir süre önce yapılan kongrede Trabzon Bayburtlular Dede Korkut Derneği Başkanlığına seçilen Turan Terzi ve yönetim kurulu üyeleri ilk ziyaretlerini, Trabzon Bayburtlular Derneği’ne yaptı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette iki derneğin birleştirilmesi konusu masaya yatırıldı.

Tek vücut olmaya mecburuz

Trabzon Bayburtlular Dede Korkut Derneği Başkanı Turan Terzi yaptığı açıklamada, “Kongremizden sonra ilk ziyaretimizi kardeş derneğimize yapmak istedik. Sıcak ev sahipliği ve misafirperverliklerinden ötürü Trabzon Bayburtlular Derneği Başkanı Sadettin Okay kardeşime ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Trabzon’da yaşayan Bayburtlular olarak tek vücut olmaya mecburuz. Bu nedenle iki derneği birleştirip, yolumuza daha güçlü bir şekilde devam etmek istiyoruz. Bu konuda tüm hemşehrilerimin elini taşın altına koyacağından hiç şüphem yok. Nitekim birlikte hayır, ayrılıkta azap vardır.” ifadelerini kullandı.  

Birlikte olmak gücümüzü artıracaktır

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Trabzon Bayburtlular Derneği Başkanı Sadettin Okay, “ Trabzon’da önemli bir nüfusa sahip olan Bayburtlulara hizmet vermeye çalışan iki derneğimizin bir çatı altında toplanarak daha güçlü konuma gelmesini bizlerde istiyoruz. Bu yolda istişarelerin başlatılması için derneğimizi ziyaret eden Dede Korkut Derneği başkanı Turan Terzi kardeşime ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Birleşme konusunda yöneticilerimizle ve hemşehrilerimizle yapacağımız istişareler sonrasında olumlu neticeler alacağımıza inanıyorum.” dedi.  

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.