Toplantıların Finali Yaylapınar Köyünde Yapıldı.

  • Haberin Tarihi: 9 Nisan 2018
  • Bu haber 490 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Toplantıların Finali Yaylapınar Köyünde Yapıldı.

Bayburt Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün 90 Günde 180 Eğitim Toplantısı sloganıyla başlatığı eğitim ve bilgilendirme toplantılarının finali Vali Ali Hamza Pehlivan’ın katılımıyla Yaylapınar Köyü’nde gerçekleştirildi.

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan Yaylapınar Köyünde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Burada bulunmamızın nedeni öncelikle hasbihal etmek, duygu ve bilgi alışverişinde bulunmak, sonrasında ise sizlerden gelecek talepleri dinlemektir. Üç aydır İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz bünyesinde sürdürmekte olduğumuz 90 günde 180 Eğitim Projesinin son toplantısını da burada gerçekleştirmiş oluyoruz. Bütün köylerimize, mahallelerimize giderek uzman ekiplerimiz Sayın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımızın 2018 yılını Buzağı ve Mera yılı ilan etmesi üzerine eğitim toplantıları gerçekleştirdiler. Bu kapsamda İl, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’müz bünyesinde “Buzağıları Yaşatacağız, Meraları Yeşerteceğiz” temasıyla bir proje başlatmıştık. Bu maksatla hazırlattığımız kitapçık, broşür gibi eğitim materyalleri dağıtıldı. Ayrım yapmaksızın kadın, erkek bütün çiftçilerimize bu eğitimler birebir verildi. ” Dedi.

Bayburt’un yüzölçümünün yüzde 56’sının mera olduğunu ifade eden Vali Pehlivan, “Tarım ve hayvancılığa, bu bağlamda Organik Tarıma son derece müsait bir iliz. Bu konuda projeler geliştirme gayreti içerisindeyiz. Hem DOKAP’a, hem Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na teklif ettiğimiz projeler var. Bunların inşallah birçoğunu hayata geçireceğiz. Memnuniyetle görüyoruz ki; ekonomisinin ağırlıkla tarım ve hayvancılığa dayalı olan ilimizin hayvan sayısı son 5 yıldır giderek artıyor.” ifadelerini kullandı.

Vali Pehlivan değerlendirmelerinin ardından vatandaşların sorularını cevapladı. Vali Ali Hamza Pehlivan’a ziyareti sırasında İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Cemal Kiper, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve vatandaşlar eşlik etti.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.