TOKİ Konutları Farklı Mimariyle Modernize Edilecek

 • Haberin Tarihi: 10 Mayıs 2017
 • Bu haber 1274 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
TOKİ Konutları Farklı Mimariyle Modernize Edilecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bayburt şehir merkezi  Gençosman Mahallesinde yapılacak olan Kentsel Dönüşüm Projesinin 1. etabında yapılacak olan 402 konuttan ev sahibi olmak isteyen her kes müracaat edebilecek.

Edinilen bilgiye göre Gençosman Mahallesinde 2 etap olarak planlanan projenin ilk etabındaki projede yapılacak olan konutların yükseklikleri zemin +4 olarak belirlendi.  Konutların 38’ adeti 2+1, 322 adeti 3+1 ve 42 adeti ise 4+1 dublex olarak tasarlanmış durumda.

TOKİ, Bayburt’a yeni projelendirdiği 402 konutun yerleşiminden detaylarına kadar her ölçekte Türk Mimari’sine uygun bir tasarım hedefliyor. Cephe tasarımlarında Bayburt’un geleneksel konutlarında yer alan avlu ve mimari cephe elemanları modernize edilerek uygulanacak. Ahşap görünümlü cephe elemanları, dekoratif pencereler ve zemin kat seviyesinde taş kaplamalar kullanılacak.

Yakında temelleri atılması beklenen konutların önemli bir aşaması tamamlandıktan sonra veya bitimine yakın, ev sahibi olmak isteyenlerin hangi şartlarda ödeme yapacakları ve ne zaman nereye müracaat edecekleri gibi bütün detaylar, TOKİ yetkilileri veya Bayburt Belediyesi yetkilileri tarafından kamuoyuna duyurulacak.

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Emre
  10 Mayıs 2017 14:39

  İhaleyi alan firma bu görselleri yapacağını düşünmüyorum bayburt inşaatın yaptıkları da ortada fiyatı toki belirler ama fahiş takamlara mal oluyor banka kredisinden daha berbat ödeme şekli oluyor eğer peşin kapatamayacaksanız hem işçilik hemde diğer unsurlar gözönünde bulundurularak mantıklı görmüyorum

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.