Ticaret Odasının Yeni Başkanı Süleyman Seyhan Oldu

 • Haberin Tarihi: 5 Ekim 2017
 • Bu haber 850 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Ticaret Odasının Yeni Başkanı Süleyman Seyhan Oldu

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yumak’ın görevinden istifa etmesi sonrasında yapılan seçimle yönetim kurulu başkanlığına Süleyman Seyhan getirildi.

Oda binasında gerçekleşen devir teslim töreninde bir konuşma yapan İbrahim Yumak ‘’2005 yılında Oda üyelerimizin takdir ve teveccühleriyle üstlenmiş olduğum Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevimden bugün itibarı ile ayrılmış bulunuyorum. Daha önce de kıymetli dostlarımla paylaştığım gibi Oğlum Fatih Yumak’ın Ak Parti İl Başkanlığına atanması sonrasında  görevimden ayrılmamın etik olarak doğru olacağına karar verdim.  Aynı ailenin fertlerinin önemli makamları temsil etmesini uygun görmediğimi her zaman ifade etmiş birisi olarak bugün bu prensip kararımın gereğini yerine getirmiş bulunuyorum.

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığım 13 yıllık süre boyunca şehrimizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak; temsil ettiğim makamın icabı olarak iş dünyası mensuplarımızın faaliyetlerini kolaylaştırmak ve menfaatlerini korumak adına elimden gelen tüm gayreti sarf etmek suretiyle görev yaptım. Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası olarak Bayburt’un gelişimine katkı sunacak faaliyetlere ya önderlik ettik ya destek veren, katkı sunan olduk ve bu 13 yıl içerisinde ilimiz adına kazanıma dönüşen birçok çalışmaya imza attık. Bugün yönetim kurulu başkanlığı görevini devretmekten onur duyduğum kıymetli dostum, eski meclis başkanımız Sayın Süleyman Seyhan’a bundan sonraki görevlerinde başarılar dilerim. Bu güne kadar bütün çalışmaları beraber yürüttüğümüz eski ve yeni meclis üyelerimiz ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma huzurlarınızda hassaten teşekkürler ediyorum. Bu vesileyle de başta üyelerimiz olmak üzere bütün hemşehrilerimden haklarını helal etmelerini istirham ediyor, Cenabı Allah’tan her daim yar ve yardımcımız olmasını niyaz ediyorum. ‘’ dedi.

Yapılan seçimde yönetim kurulu başkanlığına seçilen Süleyman Seyhan ise yaptığı konuşmada  “Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini 13 yıldır yürüten ve benim de kendisiyle birlikte çalışmaktan onur duyduğum Sayın İbrahim Yumak’a Odamıza ve Bayburt’umuza vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Odamızca kendilerinin görev yaptığı bu yıllarda büyük bir atılım gerçekleştirmiş ve bir meslek örgütü olmanın ötesinde Bayburt’un en etkin, en büyük sivil toplum örgütü olarak ilimizin kalkınmasına katkı sağlayacak sayısız çalışmalar yürütülmüştür. Meclis üyelerimizin teveccühleriyle seçildiğimiz başkanlık görevini de Sayın Yumak’ın devrettiği yerden daha da ileriye taşıyabilmek adına her türlü gayreti göstereceğim. Kendisine bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyor, Oda üyelerimiz ve tüm hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

Süleyman Seyhan’ın yönetim kurulu başkanlığına adaylığı nedeniyle istifa ettiği meclis başkanlığına yapılan seçimle işadamı Hükmü Cebeoğlu seçildi.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 6 Yorum Yapıldı.

 • Gürsel Karapınar
  5 Ekim 2017 21:37

  Hayırlı olsun….Bu bir bayrak yarışıdır…
  Bugüne kadar yapmış olduğu çalışmaları ve gayretlerinden
  dolayı ,Sayın İbrahim YUMAK beye teşekkür ediyoruz…
  Sayın Süleyman SEYHAN ve Sayın Hükmü CEBEOĞLU beyi
  tebrik ediyor…Çalışmalarında başarılar diliyorum…

 • kubilay
  6 Ekim 2017 06:24

  süleyman abimi tebrik ediyorum….

  nisandaki başkanlık seçiminde artık biz gençlerin önün açılmasını istiyorum…

 • TUNCAY
  6 Ekim 2017 06:42

  HAYIRLI OLSUN

 • ESLEM
  6 Ekim 2017 12:01

  ALLAH HAYIRLI ETSİN. SÜLEYMAN BEYDEN BAYBURT’A HİZMET BEKLİYOR, GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM.

 • ESNAF
  9 Ekim 2017 11:00

  Başkanımdan rica ediyoruz, yıkılacak sanayi odasının
  yenisini başka yere yapınız….

 • ARDa
  9 Ekim 2017 16:13

  BAŞKANIM YIKILACAK SANAYİ ODASININ YERİNİ BAŞKA YERE YADA AYNI ERE YAPILIRSA DAHA GÜZEL İŞ SEKTÖRLERİNE KİRAYA VERİLMESİNİ İSTİYORUZ. SECİMDE MUTLAKA SİZİ ADAY GÖRMEK İSTİYOR VE YANINIZDA 18 40 YAŞ ESNAFLARADA YER VERMENİZİ BEKLİYORUZ. HAYIRLI OLSUN…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.