Teşvik Uygulaması Hayata Geçiyor

 • Haberin Tarihi: 19 Aralık 2017
 • Bu haber 468 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Teşvik Uygulaması Hayata Geçiyor

Bayburt TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Seyhan, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla 6.Bölge teşvik uygulamasının hayata geçirileceğini belirtti.

TSO Başkanı Süleyman Seyhan’ın açıklaması şöyle:

“Kamuoyumuzun malumu olduğu üzere Cazibe merkezleri programı teşviki 6. bölge teşviki ile birleşiyor ve güçlendirilmiş 6. Bölge teşvik uygulaması yakın bir zamanda hayata geçirilecek. Bu programla birlikte daha önce gündeme gelen Fabrikayı devletin yapması modeli yerine “finansman ve enerji” desteği geliyor.

Fabrikasını yapana özel finansman desteği sağlanacak. Ayrıca 6’ncı bölgeye yapılacak yatırımlar için 2009’dan bu yana uygulanmayan enerji desteği de verilecek. Organize Sanayi Bölgemizde yapılan yatırımlarla; Organize Sanayi Bölgemizin elektrik, arıtma, kanalizasyon, içme suyu, yol ve doğal gaz altyapısı neredeyse tamamlandı. 23 ilde başlatılan Cazibe Merkezleri Programı’nda yer alan Bayburt, aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılacak yatırımlarda 6. Bölge teşviklerinden yararlanabilmekte.

Bize bu imkânları sunan ve ilimizin de bu paketten istifade edecek iller arasında yer almasını sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal ve Milletvekilimiz Sayın Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese Bayburt iş dünyası adına teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah programın ilanı ile birlikte ilimize arzu edilen yatırımlar gelmeye başlayacaktır.

Bizler Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimize yatırım yapmayı planlayan bütün müteşebbislerimizi her konuda bilgilendirmekten ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendilerine bu süreçte rehberlik-danışmanlık destekleri sunmaktan memnuniyet duyacağız.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • vatandaş
  20 Aralık 2017 07:47

  Teşvik açıklamalarını okumadan önce organize sanayide altyapı sıkıntısı kalmadı haberini okumak istiyoruz.
  Ne altyapı idi arkadaş !

 • Bayburt lu
  21 Aralık 2017 14:02

  Başkanım teşvikler ile alakalı acaba Bayburt Ticaret Sanayi odası üyelerinin oluşturacakları ortak bir proje veya Ticaret odası ile Bayburt dışında bulunan iş adamlarımız ile Ticaret odamız ile Bayburt un bir birlerine yakın beş, altı köyünün ortak noktası olan ve ekim yapılmayan ve boş yatan adeta mera olmuş arazileri çoklu tarım arazilerine en az 10-15 yıllığına kiralayıp bu köylerde süt ve besicilik tesisleri kurunuz ve teşviklerden Bayburt un evladı olarak sizler istifade edin ve örnek olun;
  Bayburt lu hemşehrilerimiz ile ortakları artırarak besi veya süt yetiştiriciliği yaparak, tıpkı yakın zamanda Aksaray ilimizin yetkilileri bizler Türkiye’mizin %10 luk et üretimini üretmeye talibiz deyince,düşünüyorum bizim onlardan ne eksiğimiz denmez mi?
  Teşviklerden sizlerin hazırlayacağı ortak projeler ile istifade etsin Bayburt, hadi Başkanım gayret ithal et ve sağlıksız süt nesillerimiz yeyip içmesin, hem doğal beslenip Sağlık bakanlığımıza ve Maliye bakanlığımız Sağlık alanında yük olmayalım Devlet bütçesi bu yönü ile fazlalık vermiş olsun;

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.