Soylu, Ağbal ve Güler Bayburt’tan Önemli Mesajlar Verdiler

  • Albümün Tarihi: 22 Temmuz 2017
  • Bu Albüm 1118 defa okundu.
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler, Bayburt yaptıkları açıklamalarda önemli mesajlar verdiler.

Bayburt’ta ilk ziyaretini Valiliğe gerçekleştiren Soylu, Ağbal ve Güler, valilik şeref defterini imzaladıktan sora basın mensuplarına önemli açıklamalar yaptılar.

“Attığımız adımların yüzde 95’i tamamlandı”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  “1 Mart 2017 tarihinde Tunceli’ye yine gitmiştik. Bir takım ziyaretler ve güvenlikle ilgili attığımız adımların ne noktada olduğunu ve nasıl bir yol aldığını görmekti muradımız. Burada da memnuniyetle ifade etmek isterim ki 1 Mart 2017 tarihinde attığımız adımların yüzde 95’inin başlamış olduğunu, önemli bölümünün bittiğini ve tamamlandığını gördük. Hem orada bulunan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hem hükümetimize, Maliye Bakanımıza teşekkür ediyorum.

Gerek Jandarma Genel Komutanımız gerek Emniyet Genel Müdürümüz ve tüm arkadaşlarımız orada aldığımız hassasiyetleri özellikle yerine getirmek için müthiş bir gayret gösterdikleri açıkça görülüyor. Maalesef bu yıl olay sayısında ciddi azalma olmasına rağmen Gümüşhane’de babasının memleketine gelmek isteyen evladımızı, öğretmenimizi alçakça katlettiler ve aslında orada aldığımız bir takım tedbirler vardı. Henüz tamamlanmamakla birlikte daha ne tür tedbirler alırız diye yol üzerinde bir şekilde görme fırsatımızı sayın Jandarma Genel Komutanımızla ve Emniyet Genel Müdür Yardımcımızla ve bölge komutanımızla değerlendirebilme fırsatına sahip olduk” dedi.

“Son derece önemli bir dönemden geçiyoruz”

Maliye Bakanı Naci Ağbal ise konuşmasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler’i Bayburt’ta ağırlamaktan büyük şeref duyduklarını belirterek şunları söyledi;

“Memleketimizde kendilerini görmekten, ağırlamaktan büyük bir şeref duyuyoruz. Sayın bakanımızın, Jandarma Genel Komutanımızın ve Emniyetimizin bir bütün olarak bütün güvenlik güçlerimize terörle mücadele konusunda gecesini gündüzüne katarak bu milletin birliği için, beraberliği için ne kadar gayret gösterdiklerini en iyi bilenlerden bir tanesiyim bu nedenle de kendilerine teşekkür ediyorum. Türkiye son derece önemli bir dönemden geçiyor. Bu dönemde gerek iç güvenlik gerek dış güvenlik noktasında Türkiye bölgesinde bir huzur ve istikrar ülkesi olarak çok önemli görev ve role sahip. Bu noktada hükümet olarak güvenlik noktasında en küçük bir taviz vermeksizin emniyet kuvvetlerimizin sayesinde büyük bir mücadeleyi hep beraber canla başla yürütüyoruz”ifadelerini kullandı. 

“Memleketimde terörün T harfini tanımıyoruz”

Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler ise şunları söyledi;

“Çok sevdiğim memleketimde sizlerle birlikte olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Ülkemiz bir geçiş döneminde terörle yoğun bir mücadele veriyoruz. Allaha şükür kendi memleketimizde terörün T harfini tanımıyoruz. Ama ülkemizde mücadele etmemiz gereken terör örgütleri var. Bunların hepsiyle çok zorlu bir müğcadele içerisindeyiz. Sayın içişleri bakanımla Bayburt’a birlikte gelmeyi çok istiyordum. Bu gün sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ve bu memleketin bir evladı olmaktan da ayrıca gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Valilik ziyareti sonrası Soylu, Ağbal ve Güler şehir merkezinde esnaf ziyaretinde bulundular.

Bakanlar Soylu, Ağbal ve Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler’in Bayburt ziyaretine, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, Emniyet Genel Müdür Yarsımcısı Servet Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk Coşkun ve İl genelindeki kurum amirleri katıldılar.

 

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.