Siyasi Partiler ve Belediyeden Birlik Çağrısı

  • Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2016
  • Bu haber 2048 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Siyasi Partiler ve Belediyeden Birlik Çağrısı

7 Ağustos 2016 Pazar günü Mardin nüfusuna kayıtlı 13 öğrenci ile Trabzon nüfusuna kayıtlı bir öğrenci arasında Gençosman Mahallesindeki Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurt binası önünde yaşanan sürtüşmenin provokasyon neticesinde yanlış aksettirilmesi sonucunda vatandaşların olaya müdahil olmasıyla birlikte yaşanan gerginliğin ardından Bayburt Belediyesi ve siyasi parti temsilcileri ortak bir bildiri yayınlayarak birlik ve itidal çağrısında bulundular. Bu üzücü olayın birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç olduğu günlerde meydana geldiğine dikkat çekilen bildiride şu ifadeler yer aldı.

15 Temmuz 2016 tarihinde silahlı kuvvetler içine yuvalanmış bir grup FETÖ terör örgütü mensubu tarafından demokrasimize,  ülkemizin huzur ve refahına kastedilerek darbe girişiminde bulunulmuştur. Bu alçak darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde aziz milletimiz, eşi ve benzeri olmayan duruş ve kararlılığıyla, silahlara göğsünü siper etmek suretiyle darbecilere unutulmayacak bir ders vermiştir. Bu kahramanlık destanını tarih altın harflerle yazacaktır. Burada şehit ve gazilerimizi, bu alçakça girişime izin vermeyen Türk milletini minnet ve şükranla yâd ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle meydanlarda demokrasi nöbeti tutmaya başlayan milletimizin aziz evlatları her türlü övgüye layıktır. Sayın Cumhurbaşkanımız tutulan nöbetleri coşkulu bir şekilde taçlandırmayı arzu etmiş, ülkemizin bütün meydanlarında insanlarımız ay yıldızlı bayrağın altında toplanmış, gözü, gönlü kulaklarıyla Yenikapı’da ki büyük mitinge bağlanmıştır. Bu büyük birliktelikte sen ben yok biz varız. Biz hep birlikte Türkiye’yiz mesajı milletimizin bütün fertlerini sevince boğmuştur.

Ülkemiz böylesine bir coşkuyu yaşarken Türkiye’mizin en huzurlu şehri olan Bayburt’umuzda hepimizi derinden üzen bir hadise meydana gelmiştir. Bizler 7 Ağustos’ da coşkuyu ve hüznü birlikte yaşadık. Bayburt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu sınavlarına girmek için ilimize gelen çoğunluğu Mardin nüfusuna kayıtlı 13 öğrenci ile Trabzon nüfusuna kayıtlı bir öğrenci arasında yurt binası önünde arbede yaşanmış daha sonrasında ise taraflar yurt görevlilerinin araya girmesiyle barıştırılmıştır. Ertesi gün bu olay çarpıtılarak sosyal medya ve diğer iletişim araçlarından bölücü örgüt ve terörist başının posteri ile sözde pkk bayrağının asıldığı yönünde aslı olmayan provokatif haberler neticesinde 07.08.2016 tarihinde saat 22.00’de yaklaşık bin kişilik bir grup yurt binası önünde toplanarak protesto gösterisi başlatmıştır. Protesto esnasında Iğdır plakalı bir araçta yakılarak kullanılamaz hale gelmiştir.

Provokasyon içerikli, şehrimizin huzurunu bozmaya yönelik bu hadise başta Sayın Valimiz, belediye başkanımız, milletvekilimiz, rektörümüz ile siyasi parti temsilcilerimiz ve sağduyulu vatandaşlarımızın yoğun gayretiyle kalabalık ikna edilerek dağıtılmıştır.

Birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu günlerde ülkemize ve şehrimize zarar verecek olan her türlü olaya karşı hepimizin dikkatli olması gerektiğini buradan bütün vatandaşlarımıza duyurmak istiyoruz.

Muhterem hemşehrilerimiz!

Lütfen doğruluğundan emin olmadığınız haberlerin peşine düşmeyiniz. Sosyal medyadan zaman zaman doğru olmayan haberler yayınlanmaktadır. Bu haberler tamiri mümkün olmayan olaylara sebebiyet verebilmektedir.  Yaşanan bu üzücü hadisede tek bir vatandaşımızın bile zarar görmemesi sevindirici olmuştur. Şehrimizin huzurunu bozabilecek olayların yaşanmaması için vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.