Sıla Kent Sakinlerinden Sitem Var…

 • Albümün Tarihi: 28 Mart 2018
 • Bu Albüm 1088 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt şehir merkezi Tuzcuzade Mahallesinde bulunan Sıla Kent Yapı Kooperatifi sakinleri, yaya yolu ve dere ıslahı konusunda sitemlerini ve taleplerini dile getirdiler. 

Bayburt Medya kameralarına açıklama yapan Sıla Kent Kooperatifi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Halim Turan Oğulluk sorunlarını dile getirirken şunları söyledi, “ Bulunduğumuz mevkide yaklaşık 300 hane yaşıyor. Buradaki yolun kapatılması bizler için tozdan ve trafiğin keşmekeşinden kurtulmak için iyi olmuştur. Ancak bu önlem alınırken yayalar için verilen geçit yeri tamamen tehlike arz ediyor. İnsanların rahatlıkla geçebilecekleri yol ve kaldırımın bir an önce yapılmasını istiyoruz. Ayrıca yıllardır çözülemeyen diğer bir konu ise konutlarımızın önünden geçen derenin kot seviyesinin bir türlü yükseltilememesidir. DSİ’ye bu konuda müracaat ettik ama bizlere ucu açık bir şekilde, yapılacağına dair söz vermelerine rağmen gelişme yoktur. Yani derenin bu şekilde bekletilmesi her konuda sorun ve tehlike arz ediyor.” Dedi. 

Söz konusu yolun trafiğe kapatılmasının bölgede yaşayan aileler için iyi olduğunu vurgulayan Oğulluk, “ Bu yol kapanmadan önce bir çok kaza meydana geliyordu. Benzer tehlikeler alınan önlemle kalkmış durumda. Ama yayalar için çözüm üretilmedi. Yayalar için tünel misali dar bir alan bırakmışlar, tehlikeli olsa da oradan geçmek mecburiyetindeyiz. Karayollarının en son kapattığı alandaki çirkin görüntünün daha düzgün bir hale getirilmesini istiyoruz. Dere ise en başta çocuklar için tehlike arz ediyor. Yol seviyesine kadar yükseltilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Konutlarda oturan mahalle sakinleri ise benzer fikirleri dile getirirken, çevre düzeni konusunda yetkililerin biraz daha duyarlı olmalarını ve yaşam alanlarını şehre yakışır bir görüntüye kavuşturmak için kendilerine yardımcı olunmasını talep ettiler.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • abdullah
  29 Mart 2018 07:55

  Belediye başkanına sorulmalı çok kıymetli köprünün altı temizlenip yeşillendiriliyor 50 metre ötesi başka ülkeninmi.
  sılakent e insanlar taşınalı 7 yıl oldu her belediye başkanı seçim zamanı söz verdi hiç birşey yapmadı.
  yine seçim yaklaşıyor söz vakti yaklaştı.

 • fatih
  29 Mart 2018 13:45

  İHMAL VE PLANSIZLIK evet mesele sadece budur malesef Yıllarca şehir merkeziyle bağlantılı çalışan bir yol neden birden bire sorun haline dönüştü Sonundada yolu trafiğe ve yaya geçişine kapatmak çözüm olarak görüldü Yol üzerindeki petrol istasyonu yeniden dizayn edilirken aşağıdan gelen yolun koordinatlarına göre yaptırılmalıydı çünkül petrolün önünde yol daralıyor sıkıntı buradan kaynaklanıyor acaba iltrafik komisyonu belediyemiz neredeydi kaldıki petrol istasyonuna arsayı verende belediye değilmi durum bu fatura yine orada yaşayan bizlere kesildi ihmal yanlış uygulama ve cezalandırılan sıla kent sakin leri yetkililer çözüm bulurlar ümidiyle konuyu dile getiren syn başkanımız halim bey e haber yapan bayburt medyaya orada yaşayan birisi olarak teşekkürlerimi sunarım

 • ŞANLI
  29 Mart 2018 14:39

  Bu haber iyi bir başlangıç.Diğer kooperatif evlerinin çevresini belediye ihya ediyor. Sılakent te Bayburt un girişi ve vitrinidir. DSİ dere problemini çözmeli, belediye kaldırım, çocuk parkı çevrenin yeşillendirilmesini yapmalıdır.

 • fatih
  30 Mart 2018 13:25

  seçim zamanı yalvar yakar anayasa bile değişecek de
  sonra 4 yıl yat son sene cumhuriyet caddesini yap tamam

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.