Saray Bahçesinde Hummalı Çalışma Devam ediyor

 • Haberin Tarihi: 28 Kasım 2018
 • Bu haber 561 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Saray Bahçesinde Hummalı Çalışma Devam ediyor

 

Bayburt şehir merkezi Valilik binasının arka bölümünde yapımı devam eden Saray Bahçesi Projesi havaların soğumasına rağmen devam ediyor.

Proje içerisinde yer alan yıldız şeklindeki kuru havuz proje ve alanın geniş bir bölümünde granit taş uygulaması yapılıyor. Ağaçlandırma çalışmalarının da devam ettiği Saray Bahçesinde, Atatürk rölyefi, oturma alanları, yeşil alanlar ve kafeterya yer alacak.

Yüklenici firma tarafından, Saray Bahçesindeki çalışmaların hava şartları müsaade ettiği sürece edeceği belirtildi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • VATANDAŞ
  28 Kasım 2018 19:55

  Tüm belediye başkanı adaylarımıza duyurulur..
  Bu alan , tamamen boşaltılmalı, Bayburt lisesine kadar
  devam etmeli, modern,ferah bir meydan alanı kazanmalıyız..
  Ticaret ve sanayi odası ,başka alana taşınmalı talebimizdir…

 • Bayburt lu Salih
  29 Kasım 2018 05:26

  Saray Bahçesi projesi kapsamında eski PTT hariç ,benim şahsen adını uzun biçimsiz bina diyorum ediğim Ticaret binası,liseye kadar giden sağlı sollu binalar, halk eğitim ve Telekom binası yıkılıp bu alan tamamen boşaltılmalı yine altı komple modern dijital otopark olmalı üstü şehrin meydanı saray bahçesi halini almalı;
  Telekom binasıda, yeni yapılan Hükumet binası projesi revize edilip buraya taşına bilir, bu alan ki, Erzurum istikameti giriş ve çıkış alanı olduğu ve bu alanda yapılacak binada on üç müdürlük ve Valilik makamı olacağından şehrin trafiğinin çıkmaza gireceği, daimi kazaların merkezi haline geleceği ve şehrin tıkanacağını unutmayalım.
  Yeni Hükumet binasının, sanayinin aşağısında, pazar yerinden, stadyuma kadar yıkılıp, Belediyeninde içinde bulunacağı ve aynı zamanda Bayburt ve ülkenin önemli sembollerinin yer aldığı ağaçlık yeşil alan içerisinde minyatürk haline gelerek, şehre yeni bir nefes alma alanı oluşturulmalı;

 • Remzi
  30 Kasım 2018 11:28

  Cadde sıkışık.
  Yazın bayramda seyranda caddenin kalabalığını araç yükünü hafifletecek bir umudum vardı bu alandan.
  Altına otopark dediniz.
  Eyvallah
  yahu üstüne de 2 kat çık otopark olsun. Cadde ve bayburtun otopark ihtiyacı var. Hazır yapıyorsun adam akıllı yapsana.
  En üstünede yine belediyenin sosyal tesisi olacak çok güzel bir bahçe yapılırdı.
  Bu projeleri kim çiziyor yahut kimin bu işten ne menfaati var da bu seviyede kaldı.
  Aklıma bazı şeyler gelmiyor değil. Ama hesap günü var. Görecez.

 • uFUK
  30 Kasım 2018 15:28

  BÜYÜK BİNA YIKILMALI BAYBURTUN EN ÇOK BİÇİMİNİ BOZAN BİNALARDAN BİRİ

 • şeyh heyranlı
  30 Kasım 2018 23:56

  Remzi rumuzlu arkadaş, senin gibi düşünenlerin sayısını
  azaltmaya çalışıyoruz..üstüne bir kaç kat atın ,tam oto park
  olsun diyorsun..şehrin ortasına bir ucube dikin diyorsun…

 • Gurbetten
  1 Aralık 2018 11:42

  Gitti Saray bahçesi, geldi BETON BAHÇE hayırlı olsun…

 • Remzi
  5 Aralık 2018 10:51

  şeyh hayranlı arkadaş, ucube 2 katla olacak şey değil. Ucube nedir söylim. Erzurum köprüsünün yanına yapılan şelaledir ucube olan. Belediye köprüsüne eklenen demir yığını ayaklardır ucube olan. saathane köprüsünün başına dikilen biçimsiz lcwaiikiki mağazasıdır. Çoruhun 2 yanı rıhtım dediğimiz alanlardır ucube olan. Şimdi yapılan çoruh havzasına yapılan çalışmalar da ucube olmaya adaydır. Ortasından su geçen bir şehirde halen kayık tekne taşıma veya eğlence hizmeti yapılamıyor olması büyük bir ayıptır. Su debisi hızı yüksek diyebilirsiniz ancak gelişen mühendislik sistemleri önünde bu engel değil. Eskişehir örneği ortada. Senelerdir atıl biçimde yazdan yaza çay satan, halen daha paslı sandalyeleri kullanan, Şehit Nusret parkı işletmeciliğidir ucube olan. O sırada tuvaletlerin olduğu atıl durumda olan alanlardır ucube olan. Belediye bugün oraların işletmeciliğini kendi uygulasa ucuz ve kaliteli yaz kış 10 numara kazanç elde edebilirdi. Bunun örnekleri var İstanbul gibi bir yerde en güzel yerlerde uygun fiyata hizmet veren belediyeye ait işletmeler var. Her neyse. Benim gibi düşünenlerin sayısını azaltmaya çalışma, bu işten menfaatin ne bilmiyorum ancak mevcut yapılaşma itibarıyla bu alan daha verimli değerlendirilebilirdi. İllede bahça istiyorsan, yeşil alan, meydan istiyorsan Bayburt ilkokulu ve meb in bulunduğu alan yeniden planlanabilirdi. hem ferah hem müsait bir alandı. Ki kamu kurumları valilik dahil caddeden yeni yapılan eski polis okulu alanına taşınıyor. Okullar orman fidanlığı mevkine taşındı. Var sen düşün.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.