Samsun’da Bayburt’un Kurtuluş Gecesine Yoğun İlgi

 • Haberin Tarihi: 18 Şubat 2018
 • Bu haber 498 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Samsun’da Bayburt’un Kurtuluş Gecesine Yoğun İlgi

Samsun-Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen ‘Bayburt’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü’ anma programına yoğun katılım vardı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Samsun Merkez Büyük Camii İmam Hatibi Hamdi Demirbaş tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu.     

Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali yaptığı konuşmasında, “Bu güzel günde değerli zamanınızı ayırarak ‘Bayburt’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü’ programımıza geldiğiniz için derneğim adına sizlere çok teşekkür ediyor, hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum. Biz 1916 yılında Bayburt’un Ruslar tarafından işgal edildiğinde dünyada yoktuk. Ama bizim atalarımız, dedelerimiz, analarımız, bacılarımız ve kardeşlerimiz o süreci çok derinden yaşadılar. Bize büyüklerimiz Ruslar’ın 1916 yılında Bayburt’u işgal ettiğinde yaşadığı zulümleri birer birer anlattılar. Onun için Devletimize ve Ülkemize sahip çıkalım. Ülkemizi kimseye böldürmeyelim. Bu ülke bizim bu ülkeden başka gidecek bir yerimiz yoktur.” dedi.

Bayburtlu olan Samsun Valisi Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında, “Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü’ anma gecesine hoş geldiniz diyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün çok güzel hazırlıklar yapılmıştı. Bayburt’tan folklor ekibi ve sanatçılarımız gelmişti. Şehit haberini alınca çok üzüldük. Bunun için konuşmalardan sonraki eğlence programlarını kaldırıyoruz. Çok kıymetli hemşehrilerim bugün şehidimiz var. Bütün şehitlerimize dua edelim.

Çok değerli Bayburtlular, ben Bayburtlu olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Bayburtlular benim başımın tacıdır. Bizler yaşadığımız yerleri sevmek durumundayız. Bizim yaşadığımız her yer bizim memleketimizdir. Bildiğim kadarıyla Samsun’a gelen Bayburtlular artık geri gitmeyecekler. O anlamda Samsun’un gelişmesi, Samsun’un ekonomisi, Samsun’un eğitimi ve Samsunspor hepimizi ilgilendiriyor. Onun için bizler önce Samsun’un gelişmesi ve kalkınması için gayret edeceğiz. Bayburtlu arkadaşların bulunduğu ortamda Bayburtluları en iyi şekilde temsil etmesi gerekmektedir. Bayburtlular gerçekten vatansever insanlardır. Bu toplantılar kültürümüzü gençlere aktarmamıza vesile oluyor. Lütfen bir araya daha çok gelelim. Birlik ve beraberlik içinde olalım. Güzel ortamlarda, güzel günlerde buluşmak temennisiyle tekrar hoş geldiniz diyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Samsun-Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneğine katkı veren katılımcılara plaket verildi.

Bayburt’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü’ anma programına Samsun Valisi Osman Kaymak, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, AK Parti Genel Başkan Yrd. Çiğdem Karaaslan, Bayburt Milletvekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk Çoşkun, Bayburt Ak Parti İl Başkanı Fatih Yumak, Samsun AK Parti il Başkanı Hakan Karaduman, Samsun MHP İl Başkanı Taner Tekin, Bayburt MHP İl Başkanı Bekir Kasap ve Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali ve yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, davetliler ve çok sayıda Bayburtlu katıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Bayburtlu Salih
  19 Şubat 2018 06:29

  Sn: Samsun Valimize;
  Samsun Bayburt Dernek yönetimine, ve tüm haziruna uzun yıllar bulunduğum bu il de düzenlenen en güzel organizasyonlardan bir tanesi olduğunu düşündüğüm ve uzun yıllar bu şehirde yaşamış, ne yazık ki hayat meşgalesi gereği bir müddettir bulunmadığım bu birliktelik için herkese teşekkür ediyorum.
  Bu birlikteliğin Bayburtlulara yakışır şekilde bundan sonra on iki ay devam etmesini ve Samsun da her türlü olumlu sosyal faaliyetlerin birliktelikle devam etmesini arzu ediyor ve rahmetli Mehmet Akif in şu sözü ile tamamlamak istiyorum.

  ALALH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN
  AMİN,AMİN,AMİN

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.