DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bayburt 11°C
Rüzgarlı

Saadet Partisi’nden “Necmettin Erbakan Umut Ormanı” fidan bağışı kampanyası

Saadet Partisi’nden “Necmettin Erbakan Umut Ormanı” fidan bağışı kampanyası
27.10.2021
A+
A-

Saadet Partisi Bayburt Kadın Kolları İl Başkanlığı, “Necmettin Erbakan Umut Ormanı” fidan bağış kampanyasıyla ilgili açıklama yaptı.

Saadet Partisi Bayburt Kadın Kolları İl Başkanı Şengül Kahraman’ın yazılı basın açıklaması şöyle:

“Ülke olarak son yıllarda ve özellikle geçtiğimiz yaz aylarında, ciddi boyutta orman yangınları yaşadık. Günlerce süren yangınlar karşısında adeta ciğerlerimiz yandı. Bununla birlikte, yine ülkemiz, yıllardır, bir grup şirketin çıkarları için, beton uğruna; büyük bir yeşil alan kaybına uğradı. Doğa üzerinde meydana gelen tahribat, açılan yara gittikçe derinleşti. Ancak biz bu yarayı, birlikte sarabileceğimize, doğayı hep birlikte yeniden onarabileceğimize inanıyoruz. Yanan ormanlarımızı, mahvedilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyoruz

Bu farkındalıkla, Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, kurmak istediğimiz, Necmettin Erbakan Umut Ormanı ile doğamızda ve sosyal hayatımızda kaybettiğimiz değerleri el birliği ile yeniden kazanacağımıza ve böylelikle yarınlara daha güzel bir ülke bırakacağımıza inanıyoruz. Üzerinde yaşadığımız bu dünya, Allah’ın bize emanetidir. İnancımız ve medeniyetimiz bize, “emanete sahip çıkma sorumluluğunu” yüklemiştir. “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikiniz” diyen peygamberimizin izinde, hem emanete sahip çıkarak doğayı veçevreyi korumak, hem de bizden sonraki nesillere bırakacağımız daha Yaşanabilir Türkiye için canla başla çalışıyoruz.

 • Betona kurban edilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyor, Yeşil Türkiye için çalışıyoruz,
 • Kadınların, toplumun her alanında çalışan, düşünen, öğreten, iyileştiren, güzelleştiren olduğunu biliyor; her kadının huzur içerisinde yaşadığı günleri umut ediyor ,Güvenli Türkiye için çalışıyoruz.
 • Her işçinin hakkını tam ve zamanında aldığı bir ülke umut ediyor, Kazanan Türkiye içinçalışıyoruz.
 • Gençlerimizin “yarın ne olacak?” endişesini taşımadığı, geleceğe güvenle baktığı günleri umut ediyor, Büyüyen Türkiye için çalışıyoruz.
 • Çiftçimizin sevgi ve emek ile ekip biçtiği, hakkını aldığı bir ülke umut ediyor,Üreten Türkiye için çalışıyoruz.
 • Çocuklarımızın eğitimve sağlık hizmetlerine eşit şartlarda ulaştığı dünya ile rekabet eden Güçlü Türkiye için çalışıyoruz.
 • Engellilerimize onurlu yaşam şartlarının sağlandığı, Kerim Türkiye için çalışıyoruz.
 • Yaşlılarımızın korunup kollandığı, muhtaç olmadan yaşadığı, Şefkatli Türkiye için çalışıyoruz.
 • Ülkemizde kaybolan adaleti; birlikte, yeniden tesis edeceğimizi umut ediyor, Adil Türkiye için çalışıyoruz.
 • Herkesin doyduğu, yüzlerin güldüğü bir ülke umut ediyor, Mutlu Türkiye için çalışıyoruz.

Bu sebeple, kaybettiğimiz değerleri ve güzellikleri tekrar  kazanma umudumuzu;  ülkemiz genelinde başlattığımız “fidan bağışı kampanyasıyla” kuracağımız, “Necmettin Erbakan -Umut Ormanın” da Yenidenyeşertebileceğimizi ifade ediyoruz.

Unutmayalım ki, dikeceğimiz her bir fidan, elimizdeki umuttur.Adalet için, huzur için, gelecek için, ülkemiz için, “Umut elimizde yeşerecek!” diyoruz. Ve bütün vatandaşlarımızı “Necmettin Erbakan- Umut Ormanı” na birer fidan bağışlamaya davet ediyoruz.

Yaşanabilir Bir Türkiye İçin Elele, Hep Birlikte…

Kampanyaya destek katkı sağlamak isteyen vatandaşların

Fidan Bedeli 12 TL

Kuveyt Türk Katılım Bankası

926157-6-TR400020500000092615700006

Ziraat Katılım Bankası Akay / Ankara Şubesi

760-330-0518-6006- TR620001000760033005186006

Hesaplardan kampanymıza destek verebilirler.

Şimdiden tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz.”

 

 

 

 

YORUMLAR

 1. FATİH dedi ki:

  ADETA CİĞERLERİMİZİ YAKAN YOĞUN ORMAN YANGINLARIYLA MUHATAP OLDUĞUMUZ BİR YAZ SEZONUNDAN SONRA ÜLKEMİZİN MARUZ KALDIĞI BU FELAKETTEN SONRA İBRAHİMİN ATILDIĞI ATEŞİ SÖNDÜRME NİYYETİNDE OLAN KARINCA MİSALİ BÖYLE BİR ÇALIŞMA KAMPANYA BAŞLATAN SP Lİ HANIM KARDEŞLERİMİZİ TEBRİK EDİYOR BU DUYARLILIK LARINDAN DOLAYI ALLAH RAZI OLSUN DİYORUM .ÇAM SAKIZI ÇOBAN ARMAĞANI KATKIDA BULUNACAĞIMIZI BEYAN EDİYORUM.