DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bayburt -3°C
Çok Bulutlu

Saadet Partisi’nde Abdulmecit Bekmezci güven tazeledi

Saadet Partisi’nde Abdulmecit Bekmezci güven tazeledi

Saadet Partisi Bayburt İl Başkanı Abdulmecit Bekmezci, partisinin 6. Olağan kongresinde güven tazeledi ve yeniden başkan seçildi.

Koronavirüs salgını kapsamında gerekli tedbirlerin alındığı kongreye, Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman’ın yanı sıra davetli olan CHP Bayburt İl Başkanı Necip Erel, İYİ Parti Bayburt İl Başkanı Yılmaz Kırıcı, İYİ Parti Bayburt Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ergül, Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, Gelecek Partisi Bayburt Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Tekin, İHH Bayburt İl Temsilcisi İlhami Polat, Eğitim Bir Sen Bayburt İl Başkanı Kenan Turan ve Bayburt Esnaf Kefaret Kooperatifi Başkanı Halil İbrahim Yöney katıldı.

Şair Zihni Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Olağan Kongresinde konuşma yapan Saadet Partisi Bayburt İl Başkanı Abdulmecit Bekmezci, şu ifadelere yer verdi:

“Saadet Partimiz, sahip olduğu yarım asırlık siyasi ahlak ve erdem doğrultusunda, her zaman bu ülkenin menfaatini öncelemiştir. Bizim muhalefet anlayışımız; partimizin veya şahsımızın ikbali değil; ülkemizin geleceği üzerine inşa edilmiştir.

Biz, temel ilkelerimizden sapmadan, inançla, kararlılıkla ve heyecanla bu yolculuğu sürdürüyoruz. Biz 50 yıldır; Hak diyoruz, adalet diyoruz, liyakat diyoruz, üretim diyoruz, kalkınma diyoruz. Şahsiyetli dış politika diyoruz. Önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Kutuplaştırma ve ötekileştirme değil, kardeşlik ve kucaklaşma diyoruz. Yaşanabilir bir Türkiye diyoruz. Yeniden büyük Türkiye diyoruz. Yeni bir dünya diyoruz.

50 yıldır bu çizgimizden taviz vermedik, yolumuzdan dönmedik. Rüzgâra, konjonktüre, makama, mevkiye göre yön değiştirmedik. Bugün de Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu Beyin liderliğinde, aynı anlayış ve heyecanla yürümeye, siyaset yapmaya devam ediyoruz. Çünkü bu şehrin,bu ülkenin, ve bütün insanlığın Saadet Partisi’ne ihtiyacı var, bunu biliyoruz, bu sorumlulukla hareket ediyoruz.

Gerek ülke gündemimiz ve gerekse Bayburt gündemimiz ile alakalı değinmemiz gereken emin olunuz onlarca konu var. Bu konuların bir kısmını muhakkak ki muhterem milletvekilimiz dile getirecektir. Ben bu konulara tek tek girerek kıymetli vakitlerinizi  almak istemiyorum.

Yalnız yerelde özellikle pandemi sürecinde yaptığımız esnaf ziyaretlerinde tespit etmiş olduğumuz sıkıntıları önümüzdeki süreçte basın toplantılarıyla kamuoyuyla paylaşacağız.

Genel manada da Ülkemizin içerisinde bulunduğu sıkıntıları kısaca özetleyen yaşanmış ibretlik bir vakayı tekrar size hatırlatıp akabinde sözü kıymetli misafirimize vereceğim.

Yıl 1994 Almanya’da son teknolojik imkanlarla yapılan feribot;Estonya’nın başkenti Tallinn’den İsveç’in başkenti Stockholm limanına doğru yola çıkar. Stockholm yakınlarında kıyıya yakın ve derinliğin az olduğu bir mesafede sert dalgalar nedeniyle feribot su almaya başlar. Su miktarının artmasıyla birlikte tahliye işlemi başlar. Ancak bine yakın yolcudan sadece 137’si su almaya başlar başlamaz hemen feribotu terk eder. Geri kalan 852 yolcu ise gemi kaptanının “panik yapmayın dünyanın en güçlü feribotundasınız” sözlerine inanarak su boşaltma işlemini izler. Sular yükselip gemi ağır ağır batmasına rağmen yolcular gemiyi terk etmez. Bir saat sonra feribot tamamen yan yatarak sulara gömülür. 852 yolcu feribotun su aldığını ve yan yatmaya başladığını görmelerine rağmen son saniyeye kadar batışı izler.

Denizcilik tarihinin en büyük facialarından birisi olan kazada irdelenmesi gereken çok şey vardır?

Kafaları karıştıran sorun da buradadır. Ölenlerin büyük çoğunluğu çok iyi yüzme bilmesine rağmen nasıl oluyordu da kaptanın sözlerine aldanarak bu şekilde can vermiştir? Neden insanların çoğunluğu kurtulmak için bir çaba içine girmemişlerdir?

Bu batışı sadece izleyen, can yeleği giymek yerine Kaptan’ın hamasi sözleriyle  rahatlayarak, kamaralarında adeta ölümü bekleyen bu insanların davranışları, modern psikoloji kitaplarında inceleme konusu olmuş ve bu çarpıcı vaka literatüre ve psikoloji kitaplarına “Estonya Feribotu Sendromu” olarak geçmiştir.

Evet şu anda ülkemiz idarecileri de özellikle ekonomide “panik yapmayın dünyanın en güçlü ekonomisindesiniz, Avrupa bizi kıskanıyor, Şahlanıyoruz,dolarla mı maaş alıyorsunuz ‘’ gibi popülist söylemlerle gerçekleri halkımızdan gizlenmektedir.

Bugün ekonomiden siyasete, eğitimden tarıma, Adaletten, Ahlaki ve Manevi çöküşe sebep olan mevcut siyasi iktidar bize tıpkı Estonya Feribotuna benzer bir sendrom yaşatıyor.Ve öyle sanıyoruz ki yakın gelecekte siyasi literatüre bu sendrom Akp Sendromu olarak geçecektir.

Artık, yıllardır verilen narkoz etkisini kaybetmeye başlamıştır. Artık, uyanış başlamıştır

Artık, aziz milletimiz gerçekleri görmeye başlamıştır. Artık ,Milli görüşün anahtarları teslim alma vakti gelmiştir. Bu inançla teşkilatımıza katılan yeni arkadaşlarımızla birlikte yapacağımız çalışmalarla iyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin hakim olması için var gücümüzle çalışacağız inşallah.

Son olarak önceki yönetimde bulunan arkadaşlarıma teşekkür ederken,Hakkın hizmetine adanmış Milli Görüş gemisinde emniyette olduğumuza, menzilimize er yada geç ama mutlaka milletimizle birlikte ulaşacağımıza inanıyoruz. Bu vesileyle Kongremizin, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz eder. Hepinize saygılarımı  sunarım.”

 

Saadet Partisi Bayburt İl Başkanı olarak yeniden seçilen Abdulmecit Bekmezci’nin Yönetim Kurulu listesinde yer alan isimler şöyle:

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Fatih Burak

Erol Bırnı

Eryos Büyükhan

Özhan Sevgi

Adem Mıcık

Ali Kaymak

Fatih Deligöz

Osman Nuri Temur

Hasan Türker

Hacı Yıldırım

Hüseyin Kalacoş

Fatih Yolcu

Sezgin Aslan

Genel Merkez Delegeleri

Abdulmecit Bekmezci

Arif Öztürk

Fatih Burak

Osman Nuri Temur

 

 

YORUMLAR

  1. Hikmet dedi ki:

    Tebrik ediyorum Başkan ve yönetime başarılar dilerim.

  2. kaan69 dedi ki:

    tebrikler güzel bir kadro olmuş