Rahman Can, Başkanlık İçin Adaylığını Açıkladı

  • Haberin Tarihi: 24 Aralık 2018
  • Bu haber 450 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Rahman Can, Başkanlık İçin Adaylığını Açıkladı

 

İşadamı Rahman Can, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin ilk derneği ünvanı ile 1947’den bugüne İstanbul’da hizmet veren Bayburt Kültür ve Yardım Derneği ocak ayında olağanüstü kongreye gidiyor.

Kongrede adaylığını açıklayan ilk isim işadamı Rahman Can oldu. Bahçelievler’de bir tanıtım toplantısı düzenleyen Rahman Can, “Bayburt ve Bayburtlu’ya hizmet etmek üzere Bayburt Kültür ve Yardım Derneği’nin önümüzdeki ay yapılacak olan olağanüstü genel kurulunda birbirinden kıymetli ekip arkadaşlarımla sizlere hizmet etmek üzere hazırız. Sizler teveccüh gösterirseniz, bu şeref bize ömrümüzün sonuna kadar yetecektir” dedi.

Derneğin kurucu başkanı Mahmut Kemal Yenbeğ’den son başkan Faruk Kılıçaslan’a kadar hizmeti olan herkese teşekkür eden Can, “Seçilmemiz halinde durmayacağız, beklemeyeceğiz, gecikmeyeceğiz ve asla ihmal etmeyeceğiz. Bayburt’umuzun her bir ferdiyle kucaklaşacağız. Bünyemizdeki tüm derneklere eşit mesafede durup yapacakları tüm faaliyetlere destek çıkacağız. Hiçbir dünyevi makamı, şöhreti ve maddi çıkarlarımızı Bayburt’a ve Bayburtlu’ya değişmeyeceğiz. 71 yıllık şerefli mücadelemize gölge düşürmeyeceğiz. Bizim için her Bayburtlu birincidir, ön plandadır ve yeri asla doldurulamaz niteliktedir” diye konuştu.

Gençler ve Kadınlar

Rahman Can, seçilmesi halinde gençlere ve kadınlara yönelik çalışmalarının olduğunu kaydettiği konuşmasında, “Son yıllarda sizlerin de farkettiği üzere Bayburtlu gençlerimizi derneklerimizde göremiyoruz. Oysa ki gençler Türkiye’nin ve Bayburt’umuzun geleceğinin teminatıdır. Bizler, genç arkadaşlarımıza güveniyoruz ve onları biran önce biraraya getirmek üzere gençlik kollarının yeniden aktif hale gelmesini istiyoruz. Bizler çocuklarımız ve gençlerimizi dernek çatılarının altına sokmazsak onlar arkadaşlığı dışarıda arayacaklardır. Üzücü olaylarda Bayburtlu kardeşlerimizin adının geçmesini istemiyorsak, onları Bayburt sevdasıyla donatmak zorundayız. Önemli bir konu da Bayburtlu kadınlarımız. Kadın kollarımızla fikir alışverişinde bulunacağız. Kadınlarımız Cumhuriyetin kurulmasında bu yana elbetteki çok yol aldı ama buna rağmen kadınlarımız istenilen yerde ve emeklerinin karşılığını aldığını sanmıyorum. Kadınlarımız derneklerde veya siyasi partilerde çok iş yapmlarına rağmen, kazanılan başarıların bir çoğunun kadınlarımız sayesinde olmasına rağmen yeterince önemsendiklerini düşünmüyorum. Kısmet olur seçilirsek her daim yanlarında olacağımızın sözünü veriyorum“ şeklinde konuştu.

Toplantıya dernek onursal başkanları Suat Müftüoğlu, Av. Hayrettin Altuncu, köy dernek başkanları ve davetliler katıldı.

Öte yandan derneğin 5 yıldır genel başkanlığını sürdüren Faruk Kılıçaslan’ın yeniden aday olmayacağı kongre 20 0cak 2019 Pazar günü gerçekleşecek.

Kaynak: Bayburt Postası

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.