Pönserek Deresine Proje Dayanmıyor

 • Haberin Tarihi: 24 Temmuz 2017
 • Bu haber 1043 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Pönserek Deresine Proje Dayanmıyor

Bayburt şehir merkezinin en işlek caddelerinden birisi olan Pönserek caddesi üzerinde yeni yapılan proje yeniden şekillenecek.

DSİ tarafından 20 yıl aradan sonra üzeri açılarak farklı bir konuma getirilen pönserek deresi projesinde yeniden değişiklik yapılacak. Oturma yerleri ve kenarları ferfojelerle çevrilmiş olan yerler kırılarak ve ferfojeleri sökülerek yeniden şekillenecek.

Yapılan işlemleri gören mahalle sakinleri sitemlerini dile getirerek, vatandaşın parasının ziyan edildiğini ve neden zamanında sağlıklı proje yapılmadığını dile getiriyor. Ayrıca,  yapıldıktan sonra Belediye tarafından bir bölümü yeniden sökülen pönserek deresi üzerinde nasıl bir projenin şekilleneceğini şimdiden merak eden vatandaşlar, sökülen korkulukların yerine uyarıcı önlemlerin konulması aksi takdirde özellikle çocukların dereye düşmelerinin söz konusu olabileceğini belirttiler. 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • Bayburtlu Salih
  24 Temmuz 2017 22:04

  Tabiiki gereksiz masraf olmaması gerekir, nedeni halka açıklanmalıdır.
  Ben farklı bir konuyu gündeme getirip, bu konuya Bayburt basının sahip çıkmasını temenni ediyorum.
  Konunun adı ” SARAY BAHÇESİNİ GERİ KAZANDIRMA PROJESİ” nasıl mı olacak kolay, bir müddet önce Bayburt un en yüksek binasının ve Halk Eğitimin yıkılıp yerine, yine basınımız dan takip ettiğimiz güzel bir proje uygulanacak, bu proje buraya değil şehrin gelişimine katkı sağlayacak başka bir bölgeye yapılması ve ” SARAY BAHÇESİNİN” kazanılmasının sağlanması böylece mümkün hale gelmiş olur.
  Ne dersiniz olmaz mı ?
  İstedikten sonra oluur olur!

 • SULTAN
  24 Temmuz 2017 22:31

  DOĞRU KARAR BU HALİYLE HİÇ BİRŞEYE BENZEMİYORDU.ÖZELİKLLE FERFORJE LER SANKİ MİLLATTAN ÖNCE ESKİ BİR VİRANE YERİ HATIRLATIYORDU…ORADA ESTETİK DURAN HİÇ BİRŞEY YOKTUR.NE ÖYLE DEMİRLERİ ETRAFINA ÇEVİRMİŞLER SANKİ ÇİFTLİK YERİ.OLMAMIŞTI HELAL OLSUN TEBRİK EDERİM……….CADDELERDE KALDIRIM YOL YAPIMI NI BELEDİYE HIZLANDIRMASI GEREK. İNSANLAR ÇOK MAĞDUR OLDU….CADDEDE YENİ YAPILAN KALDIRIM, YOL, DİREKLER, ÇİÇEKLER ÇOK GÜZEL OLDU FAKAT ŞU VAR BİNALRIN ÜZERİNDE ÇATI OLUKLARI OLDUĞU GİBİ KALDIRIMIN ÜSTÜNE YADA YOLUN ÜZERİNE DURUYOR YAGMUR YAGDIMI NE OLACAK…..BİNALARDAKİ ÇATI DA SU OLUKLARI MİLLETİN ÜZERİNE ŞAPI ŞAPIR SU AKIYOR.KOSKOCA BİNA SAHİPLERİ 3 METRELİK BORUYU AŞŞAGIYA İNDİRMİYOR..

 • baycan
  25 Temmuz 2017 08:38

  Kamu kaynakları daha dikkatli ve planlı düşünülmeli ve tatbik edilmeli…

 • Oğuz
  25 Temmuz 2017 16:14

  Kapatılmış yeri ne diye açarsınız ki ?
  Bayburt’u orası mı güzelleştirecek ?
  Bence daha fazla uğraşmadan tekrar kapatın orayı.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.